Zahrada vás nemusí vyjít na stovky tisíc. Víme, jak i na ní ušetříte

Zahrada vás nemusí vyjít na stovky tisíc. Víme, jak i na ní ušetříte

Mít zahradu, to už není tak drahá záležitost, jak si lidé myslí. Pokud tedy dodržují jistá pravidla, která jim pomůžou uspořit nejen vodu, ale také jiné energie. V případě, že jste majitelem zahrady, víte, jak náročná zahrada na péči je. Musíte investovat do kvalitních zahradních strojů, musíte investovat svůj čas, abyste zahradu zalévali. Navíc utrácíte na energiích, abyste udrželi zahradu v krásném stavu. Jak jsme ale zmínili, zahrada nás nemusí stát stovky tisíc. Stačí, když víme, jak na ní ušetřit.  

Zejména během jara až podzimu se musíme o zahradu opravdu velmi starat. Během zimy naše peněženka odpočívá, ale během zbylých ročních obdobích je hodně zapřažena. Ulevte jí i v těchto částech roku a ušetřete trochu.  

Zbytečně rostliny nepřelévejte 

Nejvíce se na zahradě spotřebuje vody, jenže voda je dnes opravdu drahá a její cena stále stoupá. Pokud chcete na zahradě ušetřit, doporučujeme ji zbytečně nepřelévat. Zalévejte zahradu jenom tak, jak to potřebuje, nepřelévejte rostliny, zbytečně je také nezalévejte během poledne, kdy nemá zalévání smysl, spíše je jen na škodu. Zalévat se má na začátku dne a také na jeho konci, tudíž brzy ráno a později večer.  

Abyste nemuseli za vodu utrácet, doporučujeme si také pořídit na zahradě kádě, do nichž bude padat dešťová voda, kterou rostliny milují a která je mimochodem zadarmo. Tím hodně ušetříte, jen tedy musí sprchnout pár kapek.  

Při sázení přemýšlejte 

Něco málo ušetřit vám může pomoct i váš mozek, stačí, když ho budete během sázení používat. Nesázejte rostliny příliš na husto, rostliny se budou navzájem překrývat, nedostane se k nim sluníčko ani dostatek vláhy. Stejně tak nesázejte rostliny milující sluníčko do stínu, nebude se jim tam dařit, jen je budete zbytečně zalévat a plýtvat tak vodou. Stejně tak neutrácejte za chemii, pokud chcete omezit třeba růst plevele. Jde to i ručně. 

You may also like...