Nejbohatší člověk Evropy a jeho životní lekce

Nejbohatší člověk Evropy a jeho životní lekce

Někdy není na škodu inspirovat se těmi, kteří to dotáhli dál než my. Inspirovat se příběhy úspěšnějších není nic, za co bychom se měli stydět. Stejně tak bychom se neměli stydět za to, když se cítíme demotivovaní a když máme pocit, že stojíme na mrtvém bodě. Nic není tak zlé. Každý člověk na mrtvém bodě stál, každý člověk nevěděl, kam má jít dál, dokud si nedopřál tu pravou dávku motivace. Tu vám přinášíme v podobě životních lekcí člověka, který je označován za nejbohatšího muže Evropy.  

Nejspíše bychom si vybavili člověka, který je nejbohatší na světě, ale kdo je tím nejbohatším mužem v Evropě? Je jím Španěl Amancio Ortega, který je vlastníkem značek Zara nebo třeba H&M. V současné době je jeho majetek odhadován na skoro sedmdesát miliard dolarů a je tak šestým nejbohatším člověkem světa.  

I když si celkem chrání své soukromí, stejně poradil ostatním jeho životní lekce, které ho vždy donutili jít dál.  

Nemusíte být extrovertem, abyste uspěli 

Myslíte si, že když jste introvert, neuspějete? Kdepak, vždyť si vzpomeňte na přísloví “tichá voda břehy mele”. I při budování kontaktů nemusíte být extrovertem, i introverti si najdou kontakty, dokonce mnohdy lepší. To ostatně potvrzuje sám Ortega, který se považuje za samotáře a introverta. Nemá potřebu se všude ukazovat, přesto vybudoval milionový byznys.  

Pokora na prvním místě 

Nikdy bychom neměli dovolit, aby nás peníze doslova zničily. Musíme se snažit o to, abychom zůstali skromní a pokorní. Sám Ortega nikdy nenosil nic, co by ho odlišovalo od jeho zaměstnanců. Vždycky přijde za svými zaměstnanci v košili a kalhotách, nepovyšuje se, chová se ke svým zaměstnancům jako k sobě rovným, a i to je základní kámen úspěchu.  

Vždycky mějte před sebou cíl 

I když se budete cítit na mrtvém bodě, vždycky si musíte uvědomit, co vás pohání kupředu. Je to touha po vlastním bydlení nebo jen velký sen dostat se mezi nejlepší ve svém oboru? Mějte to stále před sebou, za tímto cílem se hoňte, cíl bude vaší motivací. 

You may also like...