Na co nejčastěji spoříme?

Na co nejčastěji spoříme?

Lidé si v současné době spoří, jenže nabízí se otázka, na co konkrétního si spoří. Je chvályhodné, že lidé nechtějí ponechávat nic náhodě, že se nechtějí spoléhat na to, že budou mít peníze i v době, kdy jim zrovna odejde elektrický spotřebič. Pokud patříte k lidem, kteří si toto moc dobře uvědomují, kteří si uvědomují, že zákon schválnosti je nepředvídatelný, určitě máte taky své keramické prasátko nebo spořící účet, kam si pravidelně odkládáte své peníze. Pojďme si rozlousknout důvody, proč to lidé nejčastěji dělají.  

I když se dnes zvyšují platy takřka denně, stejně si lidé dávají peníze stranou. Že by k neustále zvyšujícím se platům přistupovali trochu skepticky? Je to možné, ostatně pojďme si říct, proč si lidé odkládají peníze stranou.  

Důvodem bývá dovolená 

Velice častým důvodem, proč si lidé dávají peníze stranou, bývá dovolená. Lidé zkrátka vědí, že dovolená není nic levného, a tak si dávají pravidelně peníze stranou po celý rok. V případě, že později najdou nějakou výhodnou dovolenou, najednou budou mít peníze, které za ni budou moct utratit. Nebudou si tak muset půjčovat od známých nebo od bankovních či nebankovních institucí.  

Důvodem bývá obyčejná rezerva 

Jak jsme zmínili, většina lidí si tvoří jenom obyčejnou rezervu, kdyby se něco stalo. Zákon schválnosti je opravdu nepředvídatelný a je třeba si uvědomit, že taková rezerva nám v mnoha životních situacích může zachránit krk. Odkládejte si proto i vy peníze stranou, je pak jedno, na co peníze použijete, ale budete žít ve vědomí, že někde nějaké peníze stranou odložené přece jenom máte.  

Důvodem bývá důchod 

Sice nedávné průzkumy ukázaly, že lidé se důchodu nebojí, stejně si na něj spoří. Využívají k tomu speciální účty, ale někdy si dávají peníze stranou jen na klasické spořící účty, které jim přináší taky nějaké drobné zvýhodnění. 

You may also like...