Mladiství na brigádách a BOZP

Mladiství na brigádách a BOZP

S létem se nepojí jenom horké dny, ale také brigády. Během dlouhých letních prázdnin si chtějí mladiství studenti přivydělat, chtějí si vydělat peníze na něco, po čem dlouho touží. V současné době je o brigádníky opravdu velký zájem. Přece jen se čeští zaměstnavatelé stále potýkají se zaměstnaneckou krizí. Nemají kým obsadit volné pracovní pozice, a tak jsou brigádníci během léta doslova spásou. Jenže i na mladistvé brigádníky se vztahuje BOZP. 

Mít vyřešené BOZP čili bezpečnost práce je něco, na co se nesmí zapomínat. Je to povinnost stanovená zákonem, kdy její nevyřešení je trestáno nemalou pokutou. Bezpečnost práce se vztahuje ostatně i na zaměstnance mladistvé čili na brigádníky. 

Zaměstnáváte mladistvého brigádníka? Víme, co konkrétně je třeba dodržovat či mít vyřešené v souvislosti s BOZP. Kdyby toho bylo na vás přece jenom moc, obraťte se na odborníky z firmy Extéria

Mladiství brigádníci a BOZP

  • S mladistvými brigádníky není možné uzavřít dohodu o odpovědnosti za schodek na svěřených hodnotách. 
  • Každý zaměstnavatel musí vést seznam mladistvých zaměstnanců, kterým nabídne práci a kteří u něj budou pracovat. V tomto seznamu se vždy musí uvést nejen jméno a příjmení daného mladistvého brigádníka, ale také se musí uveřejnit datum narození a druh práce, který bude vykonávat. 
  • Mladiství zaměstnanci či mladiství brigádníci nesmí prodávat alkoholické ani tabákové výrobky. Stanovuje to zákon týkající se ochrany před škodlivými účinky návykových látek. 
  • Mladiství brigádníc

You may also like...