V jakých situacích si lidé nejčastěji půjčují

V jakých situacích si lidé nejčastěji půjčují?

Lidé si potřebují půjčit. Tedy samozřejmě jen ve výjimečných situacích. Pokud patříte mezi lidi, kteří potřebují nutně peníze, nejdříve zvažte půjčku od rodiny. Nezaplétejte se zbytečně do závazků, které vám budou v následujících dnech jen stěžovat život. Pokud si však nemáte šanci půjčit od rodiny, půjčky jsou nevyhnutelné. Jenže pro jakou půjčku se rozhodnout? Vždyť je na trhu tolik půjček, z nichž si není snadné vybrat jednu.

V současné době je trh opravdu plný půjček. Lidé uvažují nad půjčkami nebankovními, jelikož je možné je získat mrknutím oka. Je možné je zřídit z pohodlí domova, stejně tak je možné je zřídit bez doložení příjmů či bez ručitele. V mnoha situacích se hodí také bankovní úvěry, které jsou v současné době využívány zejména při nákupu pozemků nebo nemovitostí. Nebankovní instituce totiž neposkytují půjčky ve výši několik set tisíc korun či ve výši milionů korun, poskytují většinou půjčky v hodnotě několika desítek tisíc korun.

Ať už si lidé půjčují nebankovní půjčku nebo si berou klasický bankovní úvěr, je otázkou, na co si lidé nejčastěji půjčují.

Nemovitosti jsou na prvním místě

S příchodem zpřísnění podmínek pro hypotéky se staly hlavní investicí nemovitosti. Nemovitosti jsou předmětem zájmu, a to především proto, že ceny nemovitostí rapidně rostou, stejně tak s nimi roste i úroková sazba a bohužel také ceny nájmů. Lidé tedy nechtějí investovat do nájmu, tedy nechtějí přispívat do cizí kapsy, ale chtějí investovat do svého vlastního bydlení. A tak si berou hypoteční úvěry od svých bank, které jim při dodržení pravidel úvěr poskytnou.

Dalším v pořadí je vybavení domácnosti

Kromě nemovitostí se investuje do vybavení domácnosti, konkrétně do nábytku, také do elektrospotřebičů a mnohdy také do sedacích souprav. Nejedná se o levné záležitosti, na druhou stranu se nejedná ani o takové záležitosti, které je nutné financovat bankovní půjčkou. V tomto případě postačí nebankovní půjčky.

You may also like...