Vánoce přicházejí a ekonomika roste

Vánoce přicházejí, lidé utrácejí a ekonomika roste!

Listopad je krásný měsíc, ale bohužel je už poslední podzimní, což znamená, že zanedlouho k nám zamíří matička zima. Měli bychom se tedy připravit na zimní dny, během kterých nám bude mrznout i sopel u nosu. Kromě toho se však blíží i vánoční svátky, které se každým rokem nesou ve znamení utrácení. Pokud i vy nakupujete jako zběsilí, není se čemu divit, že naše ekonomika roste. I když je sice listopad, ukazuje se, že lidé nakupují jako diví, utrácejí a naše ekonomika tím tedy pořádně roste.

V poslední době se neustále dokolečka omílá to, jak je naše ekonomika skvělá, jak skvěle roste a prosperuje. Nemůžeme se divit tomu, je to skutečně tak, vždyť neustále utrácíme jako diví. Nejvíce se stoupající ekonomika svádí na nízkou nezaměstnanost a vysokou zaměstnanost, ale ono to tak úplně není pravda. Přece jenom se den ode dne víc utrácí a hlavně v nákupech se odráží růst naší ekonomiky.

Za co nejvíce utrácíme?

Z aktuálních průzkumů vyplývá, že Češi nejvíce utrácejí za automobily. Dále se ve velkém množství nakupuje oblečení a taky i vybavení do domácnosti. Zřejmě každý chce mít moderní domácnost, chce se moderně oblékat a taky chce v něčem fajnovém jezdit.

Jak narostly tržby?

Co se týče maloobchodních tržeb, ty zrychlily z necelých pěti procent na 6,2 procenta. Tržby u oblečení vzrostly o dvaadvacet procent, vybavení domácností (do čehož spadá nejen nábytek nebo elektronika, ale taky i bytové doplňky či spotřebiče) vzrostlo o rovných devět procent. Co se týče elektroniky, jako je počítač, mobil či tablet – zde se potýkají s nárůstem sedm procent.

Klesly tržby v nějakých odvětvích?

I když se to může zdát divné, ale opravdu tržby i klesly, a to konkrétně v lékárnách a v drogeriích. Jelikož se ale blíží vánoční svátky, drogeriím se tržby navýší, protože kosmetika je samozřejmým vánočním dárkem. Zvyšování tržeb zažijí jistě i lékárny – vždyť přichází období nemocí a nachlazení.

You may also like...