Jak velké škody napáchal orkán Herwart

Jak velké škody napáchal v ČR orkán Herwart?

Matka příroda je nevyzpytatelná. Proto bychom měli mít pojištěnou hlavně svou domácnost. V tomto jsme se utvrdili hlavně na konci letošního října, kdy se Českou republikou prohnala vichřice – možná orkán – Herwart, která ničil všechno, co mu přišlo do cesty. Několik stovek domácností bylo bez proudu celý víkend, jiným domácnostem létaly trampolíny vzduchem, vlakoví dopravci museli rušit spoje, protože díky spadeným stromům se nemohlo projet některými úseky. Mnohé zoologické zahrady byly uzavřeny stejně jako jiné instituce. Tento obrovský vítr napáchal celou řadu škod, proto si je pojďme nyní vyčíslit.

Orkán Herwart byl skutečně nemilosrdný. Prohnal se Českou republikou 29. října. Pojišťovny nyní konečně vyčíslily škody, které vznikly na pojištěném majetku.

Pojišťovny vyplatily přes dvě miliardy korun

Skutečné škody pojišťovny u pojištěného majetku vyčíslily na zhruba 1,37 miliardy korun. Vyplaceno však bylo něco přes dvě miliardy korun, a to více jak 77 tisícům domácností. Registrováno bylo zhruba 39 pojistných událostí, z nichž 33 tisíc připadalo na pojištění nemovitosti. Zbylé tisíce připadají pojištění aut, domácností a jiných dalších odvětví.

Pokud jste nebyli pojištěni a nějaké škody vám vítr způsobil, musíte to bohužel finančně zvládnout sami. Je třeba, abyste se co nejdříve pojistili, protože nyní přichází ta roční období, během kterých se zaznamenává nejvíce pojistných událostí.

Škody, které orkán Herwart napáchal:

Škody kromě domácností utrpěl například Průmyslový palác (a nejen ten) na pražském Výstavišti v Holešovicích, kde byla utržena střecha. Na Královéhradecku bylo dokonce strženo zateplení fasády na zdejší škole. Vichřice skutečně páchala obrovské škody, které se vyčíslily na miliardy korun.

Opět nám však matka příroda ukázala, kdo je tu pánem, a že být nepojištěný se skutečně nevyplácí.

You may also like...