Nebyli odjakživa miliardáři aneb první zaměstnání dnes úspěšných a bohatých lidí

Nebyli odjakživa miliardáři aneb první zaměstnání dnes úspěšných a bohatých lidí

Dnes se o nich mluví jako o bohatých a úspěšných. Obsazují pravidelně vrchní příčky žebříčku nejbohatších lidí světa. Řeč je právě o těch nejúspěšnějších a nejbohatších miliardářích, o nichž se stále mluví a od nichž bychom se měli inspirovat. Pravdou však je, že drtivé většině z nich jejich bohatství nespadlo do klína, museli si za svými sny jít a museli své úspěchy realizovat. Pravdou je, že nebyli odjakživa miliardáři, pracovali stejně jako všichni ostatní, jenom si včas uvědomili, že takto to dál nejde. A začali tak pracovat na svých snech, už nepracovali na snech někoho jiného.  

Prozraďme si, kde začínali miliardáři z počátku, jaké bylo jejich první zaměstnání a jaká byla jejich startovní pozice.  

Jeff Bezos začínal v McDonald`s 

Jeffa Bezose dnes můžeme znát jako nejbohatšího člověka na světě. Překonal dokonce i Billa Gatese, když ho během jednoho jediného víkendu trumfnul. Za jeho úspěchem stojí firma Amazon, která během jedné jediné akce (konkrétně během Black Friday) vydělala tolik, že Jeffa dostala na první místo žebříčku “Nejbohatší lidé světa”.  

Zakladatel Amazonu však nezačínal v žádném dobře placeném zaměstnání, spíše pracoval za minimální mzdu, a to konkrétně v řetězci rychlého občerstvení, který známe pod názvem McDonald`s. Přivydělával si zde během letních prázdnin.  

Michael Bloomberg byl hlídačem parkoviště 

Michaela Bloomberga dnes můžeme znát jako miliardáře a také bývalého starostu New Yorku. Jeho příběh je velice zajímavý, sám pocházel z chudé rodiny účetního. Aby si vydělal během studia, přivydělával si jako hlídač parkoviště. V současné době se však jedná o devátého nejbohatšího člověka světa, jehož majetek se dotýká skoro pětapadesáti milionů dolarů. 

A co vy? Jaká je vaše startovní pozice na cestě k ohromnému bohatství, za kterým se však musí jít?  

You may also like...