podnikani

Co vám nikdo o podnikání nikdy neprozradí?

Podnikání je věc, o které většina podnikatelů mlčí. Mnoho z nich se totiž nechce podílet o své zkušenosti a zážitky a ulehčit tak cestu svým možným budoucím konkurentům. Svět podnikání v sobě nese spoustu tajemství, na jejichž rozluštění musí přijít každý sám. Tento svět je totiž o nejrůznějším soutěžení a každý chce vyjít jako vítěz, a to navíc s nějakou odměnou.

Pokud se zeptáte nějakého podnikatele na jeho živnost, vždy vám prozradí jen úspěchy, nikoliv úskalí tohoto oboru. Každý si své překážky totiž musí překonat sám a každému se do cesty připletou překážky zcela jiné. Není se proto čemu divit, když o nejrůznějších rozhodnutích, které se týkaly například klacků, jež život poslal do cesty, nikdo nemluví. Stejně by si z nich druhý nevzal žádné poučení nebo by mu u svých problémů bylo poučení k ničemu.

Nikdo vám nikdy neřekne, že úspěch opravdu nepřichází za jednu noc

Když si povídáte se skutečně úspěšným podnikatelem, máte pocit, že svého úspěchu dosáhl opravdu rychle. Kolik let mu trvalo vybudovat tak velkou firmu – to mezi řečí nezmíní. Vy tak máte pocit, že je kouzelník, který si jen vymyslel produkt nebo službu, vytvořil firmu, nabral zaměstnance a jeho společnost vzrostla takřka za jednu noc. Opravdu tomu tak není a nevěřte tomuto svému pocitu. Nic, co stojí za to, nikdy nepřijde hned. Je zapotřebí počkat a především vytrvat.

Nikdo vám nikdy neřekne, že je v pořádku žádat o pomoc

Pokud hovoříte s vážně úspěšným podnikatelem, nikdy mu jeho ego nedovolí, aby prozradil jeden důležitý fakt, a sice že ptát se a žádat pomoc je naprosto normální. Jestliže nevíte, nechte si poradit. Jestli potřebujete pomoc, požádejte o ni. Nejedná se o něco zakázaného nebo o něco, co by se dalo označovat za tabu. Ptát se a dostávat odpovědi je normální proces a neliší se ani u bohatých lidí. Raději se ptejte a požádejte o pomoc, než abyste udělali životní chybu.

You may also like...