bohatí lidé

Jak myslí bohatí lidé, kterým klape podnikání?

Myšlení bohatých lidí bývá často jakýmsi hlavolamem každého začínajícího podnikatele. Podnikání není pouze o tom, že si zajdete na živnostenský úřad, zaplatíte poplatek a podepíšete pár papírů. Převážně je to o nápadu a o následném myšlení.

Pokud jste přišli na něco, co v dnešní době ještě není, můžete si gratulovat, protože už nyní jste dosáhli úspěchu. Dalším velkým úspěchem bude tento produkt či službu realizovat. A právě v tomto kroku přichází na řadu myšlení. Bez přesvědčení o úspěšnosti svého budoucího podnikání nemůžete začít podnikat. To je základní věc, kterou je nutné si uvědomit.

1. Myslete ve velkém

Pravidlo číslo jedna. Nikdy k vám nepřijdou věci v plné své velikosti, vždy přijdou jen ve zlomku. Pokud toužíte po tom, že vaše firma bude nejlepší v republice, nejdříve budete nejlepší ve svém kraji. Pakliže ale budete toužit pouze po tom, aby byla firma nejlepší ve vašem městě, bude nejlepší maximálně v ulici, v níž je postavena. Myslete ve velkém a věci k vám budou přicházet postupně – po jednotlivých etapách. Váš sen musí být tak velký, aby etapy byly možné.

2. Berte riziko jako svou jistotu

Bez risku není zisk. V podnikání toto pravidlo platí dvojnásobně, proto se s rizikem naučte žít. Udělejte z rizika samozřejmost, která se postupně bude stávat vaším základním kamenem podniku. Udělejte z risku jistotu a můžete si být jisti, že vyhrajete.

3. Čas jsou peníze

„Dobrý den, měl byste minutku na krátký dotazník?“ – „A zaplatíte mi za něj?“ – „Bohužel.“ – „Tak to pardon. Čas jsou peníze, peníze jsou luxus a luxus si zatím nemůžu dovolit, protože s vámi ztrácím drahocenný čas,“ přesně tak by to mělo chodit ve světě podnikání. Nezabývejte se věcmi, které vám jen kradou čas, jež potřebujete k potřebnému vypilování se. Nemrhejte časem s někým, kdo pracuje pro sen někoho jiného. Svůj čas vkládejte do svých cílů, nikoliv do konkurence.

You may also like...