Nejdražší vozy automobilky Ferrari. Dokázali byste si na ně našetřit?

Nejdražší vozy automobilky Ferrari. Dokázali byste si na ně našetřit?

Za to nejčastěji a nejvíce utrácíme? To je otázka do loterie. Zatímco ženy jsou ochotny utratit obrovské peníze za kabelku nebo boty, pánové se zase zaměřují na automobily, které jsou pro ně doslova něco posvátného. V případě, že patříte k mužům, určitě se dobře orientujete ve světě automobilů. Samozřejmě i mnohé ženy mají v tomto světě přehled, ovšem je otázkou, jestli by ženy za automobily dokázaly utratit tak obrovské peníze. Podívejme se na seznam těch nejdražších vozidel značky Ferrari, které jsou lákadlem zejména pro muže.  

Samozřejmě v žebříčku či v seznamu nejdražších vozidel bychom nenašli jen automobily značky Ferrari, ale právě automobilka Ferrari má nejvyšší počet zástupců v tomto žebříčku či chcete-li seznamu.  

Ferrari 275 GTB/C Speciale Scaglietti, rok 1964 

Těchto vozů jsou na celém světě jen pouhé tři kusy. I to je důvod toho, že se z nich staly naprosté legendy – dokonce legendy větší než 250 GTO. Vůz byl navržen jen z jednoho jediného důvodu, a sice proto, aby mohl vyrazit do závodu Le Mans a aby mohl porazit velmi nebezpečné Fordy GT40. Před pěti lety zájemce za něj chtěl zaplatit dokonce šestadvacet a půl milionu dolarů! 

Ferrari 290 MM, rok 1956 

Koupit si jeden z nejdražších vozů na světě, to je výhodná investice, jelikož se hodnota vozidel bude neustále zvyšovat. To platí hlavně u tohoto modelu vozidla, jelikož má naprosto úchvatnou závodní minulost. Byl postaven na míru legendárnímu závodníkovi Juanovi Manuelovi Fangii. V závodě Mille Miglia s tímto vozem dojel jako čtvrtý, tudíž si odnesl pomyslnou bramborovou medaili, ale v tomto závodu je to opravdu úspěch. Ovšem ve stejném roce v jiném závodě dojel vůz třetí, o rok později v dalším závodě si odnesl medaili zlatou. Za tento unikátní závodní vůz dnes požadují přes osmadvacet milionů dolarů. 

You may also like...