Akcie Facebooku klesají

Akcie Facebooku klesají kvůli změnám

Žijeme v době, kterou ovládají sociální sítě. Dneska na sociálních sítích trávíme skutečně hodiny – mnohdy je to mrhání časem, jindy je to slušně investovaný čas. Tou nejrozšířenější sociální sítí u nás i ve světě je sociální síť Facebook, která je důkazem, že vás jenom jeden jediný nápad může přivést k miliardám a k těm nejbohatším lidem světa. Vždyť i Facebook byl nápadem a dnes je to obrovská společnost, která Marka Zuckerberga učinila miliardářem. Bohužel nyní začíná společnost přicházet o své investory – proč?

Firma je jedna z těch, která se potřebuje neustále zdokonalovat, neustále musí přinášet hromadu novinek, protože jenom tak si udrží ten svůj nejvyšší post mezi sociálními sítěmi. Některé novinky nejsou užitečné, jiné jsou dost kritizované, jiné lidi doslova nadchnou.

V poslední době se proslýchá, že Facebook se má stát tou sociální sítí, kterou moc dobře známe z dřívějška – má se zamezit velkému množství reklamy, opět mají dostat přednost příspěvky samotných uživatelů a jejich vlastní příběhy, stránky nebudou tak zvýhodňovány. To se však nelíbí investorům a bohužel akcie začínají klesat.

O kolik akcie klesly?

Když se ohlásily obrovské změny, které Facebook čekají, investoři začali couvat. Akcie najednou klesly o 5,4 procent, což není zrovna nejméně. Investorům se nelíbí hlavně to, že se upozadí zprávy médií, které nás velice často ovlivňují, že se zároveň upozadí i firemní reklamy nebo vyjadřování se politických stran.

Facebook se vrátí ke kořenům

Je třeba říct, že Facebook se jaksi rozhodl „vrátit ke kořenům“. Komunita to oceňuje, protože uživatelé už měli po krk toho, jak se o svých přátelích nedozvídají toho tolik jak dříve. Facebook začal být skutečně jednou velkou reklamou, což lidé zkrátka a dobře necenili. Zuckerberg se tak rozhodl veřejnost poslechnout a chce v blízké době vrátit Facebook na úplný začátek.

You may also like...