Kdy se vyplatí konsolidace půjček

Kdy se vyplatí konsolidace půjček

Máte více půjček a chcete je sloučit do jedné? V takovém případě využijete konsolidaci. Ta může mít mnoho podob a variant v závislosti na konkrétní situaci. Jaké předpoklady má splňovat konsolidace půjček, aby to bylo výhodné?  

Výhodnější úroková sazba a méně poplatků 

Hlavním důvodem, proč se vůbec pouštět do konsolidace půjček, je snaha ušetřit. V rámci menšího množství finančních produktů totiž ušetříte minimálně na poplatcích, kdy například tři rozdílné vyměníte pouze za jeden. Zároveň se poskytovatelé předhání v tom, kdo nabídne klientům nižší úrokovou sazbu. I to může být záminka ke změně banky či nebankovního poskytovatele a sloučení více půjček do jedné jediné.  

Sloučení při čerpání další půjčky 

Hodně lidí využívá konsolidaci ve chvíli, kdy si potřebují půjčit ještě něco navíc. Zkrátka si řeknou o další půjčku a při této příležitosti jí sloučí i s předchozími úvěry. Zde je hlavní výhoda v jednodušší administrativě, kdy neřešíte další půjčku navíc k těm stávajícím, ale máte vše pohromadě. Na druhou stranu vzhledem k tomu, že si půjčujete další peníze, nemusí být tento krok výhodný z pohledu ušetřených peněz.  

Když chcete pouze jednu splátku 

Máte několik různých splátek během měsíce a nevyznáte se v tom, kdy jsou jaké termíny? Konsolidace nabídne pouze jednu splátku za sloučenou půjčku. V rámci konsolidace si také můžete prodloužit dobu splácení, což sníží měsíční splátky. Tento krok může ulevit napnutému rodinnému rozpočtu a snížit riziko, že se dostanete do zpoždění se splácením. S delší dobou jsou však spojeny vyšší úroky, které se postupně načítají. U sloučení půjček je stejně jako v případě čerpání nového úvěru velmi důležité počítání, kdy je potřeba důkladná zvážit výhody i případné nevýhody konkrétní nabídky a podle toho se rozhodnout. 

You may also like...