Atraktivní brigády letošního roku. Kam se studenti ze škol vydávají?

Atraktivní brigády letošního roku. Kam se studenti ze škol vydávají?

S blížícím se létem se opět studenti chystají na brigády. Brigády jsou možnosti, jak mohou studenti, kteří obvykle po drtivou většinu roku studují, přijít k nějakým penězům, za něž si mohou koupit to, co jim rodiče zkrátka nedopřávají. Právě léto je možnost, jak přijít k velkým penězům, vždyť každý den se může chodit do práce. Stejně jako loni, i letos je nabídka brigád velice atraktivní. Jelikož zaměstnanecká krize stále trvá, zaměstnavatelé hledají v brigádnících spásu nebo záchranu na pár měsíců. Po dobu, kdy budou brigádníci ve firmě, mají čas na to, aby volná pracovní místa obsadili novými pracovníky. Po dobu dlouhých dvou měsíců mohou hledat zaměstnance i tam, kde dříve nehledali.

I díky zaměstnanecké krizi mají brigádníci opět královské platy rovnající se platům zaměstnanců na hlavní pracovní poměr. Mnohdy jsou hodinové sazby brigádníků daleko vyšší než hodinové sazby stálých zaměstnanců. I to je taky důvod, proč zaměstnanci opouští své práce a raději začínají žít jen z brigád, kterých mají hned několik.

Nabízí se ale otázka, jaké brigády jsou letos atraktivní. A my máme odpověď.

Brigády u strojů jsou dobře placené

Ať už to jsou firmy působící ve strojírenství nebo v kovovýrobě, obecně práce u strojů je dnes velmi dobře placená. Je to totiž práce, která pro studenty není moc atraktivní, kterou tedy nechtějí vykonávat, ale právě díky tomu jsou tyto brigády královsky placené. Díky platu jsou lákavé, i když tedy velmi nudné. Dobře placené brigády jsou však u studentů daleko výš postavené než brigády, které by je bavily.

Práce na festivalech

Taktéž se stávají atraktivní brigády na festivalech. Ať už studenti čepují pivo nebo prodávají občerstvení, je to pro ně velké lákadlo, o které se perou. Navíc brigády na hudebních festivalech nejsou vůbec špatně placené, navíc se tímto způsobem mohou dostat třeba i na dlouho vyprodaný festival, na který dlouho chtěli.

You may also like...