Usetrete

Ušetřete na své domácnosti – zjistíte, kam se ztrácí vaše peníze!

Jistě jste se někdy zamysleli nad tím, kam se ztrácí všechny peníze. Vždyť sotva ve chvíli, kdy přijde výplata, jsou tři čtvrtiny z ní pryč. Kam se vytrácí? Nejdříve nejspíše zaplatíte všechny své poplatky, jako jsou převážně účty za elektřinu, plyn, popř. nájem, voda, popelnice, wifi připojení a satelit. Už toto nedá hezkou sumu. Poté zaplatíte účty za telefon a najednou vám zbývá na přežití sotva pár tisíc korun, což minete na jídlo během měsíce. Určitě ani nepatříte k těm, kteří by na potravinách šetřili, takže si musíte hledat něco na přivydělání. Dovolená v létě jinak může skončit dřív, než vůbec mohla začít.

Nemusíte ovšem živořit z výplaty do výplaty. Jen proveďte několik opatření, které holt souvisí s domácností. Vždyť ceny za elektriku nebo plyn nemusí být tak vysoké.

1. Vyměňte světla

Ze všeho nejdřív vyměňte světla všude v domě. Zvolte ty úsporné. Samozřejmě vždy, když opustíte domácnost, tak všechno vypněte a pozhasínejte. Tak můžete snížit účty za elektřinu. Ty bývají většinou opravdu největší.

2. Kontrolujte si své topení

Každý stupeň, kterým topíte, ovlivňuje výši částky, jež zaplatíte co měsíc ze své peněženky. Myslete ekonomicky a dbejte na to, kolik topíte a v jaké části dne. V noci nemusíte mít přetopeno, vždyť se zachumláte do peřin. Přes den ale zbytečně nemrzněte.

3. Kvalita spotřebičů zaručuje úspěch

Myslete na to, abyste si do své domácnosti pořizovali ty nejlepší spotřebiče té největší kvality. Raději si kupte jeden dražší spotřebič (například ledničku nebo pračku), který vám zaručí nižší náklady.

S tímto mají problém zejména prarodiče. Vždy kupují to nejlevnější, ale už si neuvědomují, že během životnosti jednoho kvalitního kuchyňského robota koupí pět robotů sice levnějších, ale v konečném důsledku jejich cena překročí jednu kvalitní věc. Myslete ekonomicky.

You may also like...