obrat pojistovny

Stoupá počet lidí, kteří chtějí obrat pojišťovny

Rok 2017 v sobě nese spoustu novinek. Pokud patříte mezi osoby samostatně výdělečně činné, jistě by vás mohlo zajímat zvýšení minimální zálohy jak u sociální, tak u zdravotní pojišťovny. U zdravotní pojišťovny si také dejte pozor na změnu bankovního účtu. Samozřejmě pokud jste ještě únorové zálohy poslali na staré číslo účtu, nestrachujte se. Tyto bankovní účty budou v platnosti ještě další dva roky. Zdravotní pojišťovny ale pouze apelují na to, abyste si pomalu, ale jistě zvykali na nový účet. Určitě je lepší zadat si trvalou platbu nyní než až na poslední chvíli, kdy na tuto skutečnost jistě zapomenete.

Pojišťovny se ale začátkem roku také potýkají se spousty novými podvody, a to ve výši, která sahá až k jedné miliardě. Nejedná se ale o nic zvláštního. V posledních letech podvody na pojistném stále stoupají. Proč? Lidé se totiž stále snaží najít důvody a situace k tomu, aby takovou pojišťovnu obrali nebo podvedli. To, že se můžou dostat na deset let za mříže, není asi přesně to, co je trápí.

U jednotlivých pojišťoven podvody dosahují až několika stovek milionu korun. Podle odhadů bývá pátá až šestá pojistná událost podvodem. O tom informovala manažerka komunikace a vzdělávání České asociace pojišťoven. Nejvíce podvodů prý přibývá v oblasti úrazů a zdraví. Ve srovnání s předchozími roky došlo naopak k poklesu u autopojištění. Loňským rokem u každého tisíce prověřených případů je necelá šestistovka obviněna s podvodu na pojistném a hrozí tak tomuto obviněnému trest odnětí svobody v rozmezí od pěti do deseti let. Nejvíce systematických podvodů se objevuje v cestovních pojistkách. Častokrát je totiž páchají organizované skupiny. Není se čemu divit, že právě v této oblasti takových přestupků stoupá. V posledních letech totiž výrazně stouplo i cestování do zahraničí, ať už za prací nebo pouze za rekreací. Cestování se tedy řadí mezi jednu z nejoblíbenějších činností většiny občanů České republiky.

You may also like...