korea-auto

Korea vládne českému automobilovému trhu

Korejské automobilové značky stále vládnou českému trhu. Ačkoliv počet korejských značek zaznamenává v letošním roce klesající tendenci, ve srovnání s evropskými automobilkami je to stále dvojnásobek. Evropští výrobci se netají obavami. Dle šéfa prodeje německých automobilů Volkswagen lze Korejce považovat za velice silné konkurenty a to vzhledem ke stále zlepšující se kvalitě a k propracovanému designu vozů. Minuly nedávné doby, kdy výrobci Kia a Hyundai nepředstavovali žádnou valnou hrozbu. Jejich vozy byly považovány za levné a nekvalitní. Navzdory finanční a hospodářské krizi se asijským výrobcům zadařilo své problémy eliminovat a vozy se dostávají na velice dobrou úroveň.

Nejvíce žádaná je značka Kia. Za pouhé první tři měsíce tohoto roku se v České republice zaregistrovalo o šestnáct procent vozů více než v roce předešlém. Na druhém břehu stojí Hyundai, který upadl ze všech korejských značek nejvíce. Ubral více než o sedm procent. Až březen byl měsícem, kdy se tyto dvě ústřední značky nejvíce sbližují, jelikož Kia klesla (3,7 %) a Hyundai naopak stoupl (7,07 %). Nutno dodat, že Kia je dceřinou společností Hyundae.
Korejské značky u nás mají bohaté zastoupení. V českých Nošovicích a slovenské Žilině se část jejich modelů vyrábí. Díky takto blízké spolupráci roste i poptávka to produktech.
Je otázkou, co stojí za poklesem prodeje společnosti Hyundai u nás. Je pravděpodobná souvislost s omezením dealerské sítě i poněkud agresivním marketingem.
Agentura Reuters uvedla, že Kia a Hyundai jsou pátým největším výrobcem automobilů na světě. Je největší asijskou automobilkou v Evropské unii.

You may also like...