Úsporné bydlení

Čtyři tipy pro úsporné bydlení

Taky se každý rok děsíte čísly, které uvidíte na vyúčtování záloh za uplynulý rok? Pokud ano, je načase začít šetřit. Sice zálohy platíte každý měsíc, ovšem po roce se vám hodně peněz může vrátit, pokud se budete snažit spořit na své domácnosti. Spoření není nic těžkého, jenom si musíte na pár věcí zvyknout, což je otázka času.

Na internetu naleznete mnoho tipů, jak spořit na domácnosti, ovšem mnohé tipy vám přijdou naprosto absurdní, jako například výměna všech spotřebičů za nové a úspornější. Takový výměna bude mnohem nákladnější než částka, která se vám na zálohách vrátí. Raději si tedy osvojte několik zvyků, které jsou o něco efektivnější a které vám nepřijdou nijak padlé na hlavu.

1) Občas se sprchujte studenou vodou

Zejména v letních horkých dnech vám taková studená sprcha přijde vhod. Dokonce vám udělá dobře a zažene nepříjemný pot, který vám neustále vyskakuje na čele. Studená sprcha navíc pomáhá v otužování se, což ocení především člověk, který se trápí častými nemocemi.

2) Perte ve studené vodě

Dalším tipem pro úspornou domácnost je praní ve studené vodě. Mnohému oblečení to neuškodí a vy navíc ušetříte. Vždyť studená voda je mnohem levnější, než teplá, to však ví každý, kdo sleduje kolísající ceny u svých dodavatelů.

3) LED žárovky jako součástí každé lampičky i světla

Velké množství elektrické energie ušetříte tak, když do všech lamp a jiných svítidel namontujte LED žárovky, které jsou daleko úspornější než běžné, známé žárovky, které jsou sice levnější, ale berou více elektrické energie.

4) Naučte se zhasínat

Velice důležité je zejména to, abyste se naučili zhasínat. Pokud necháváte rozsvíceno v celém bytě, nedivte se, že elektřina na vyúčtování stoupne k vysokým hodnotám. Zhasínání je nutné se naučit zejména v době, kdy sluníčko brzy zapadá. V létě se většinou rozsvěcovat nemusí.

You may also like...