důchodové pojištění

Jak se změnily zálohy na důchodové pojištění?

Důchodový věk se nám stále oddaluje – to je zjištění mnoho pracujících lidí, kteří se snaží pracovat tak efektivně, aby mohli přece jen dřív odejít ze zaměstnání a užívat si důchodového věku. Ovšem takto to bohužel nefunguje. Letošní čtyřicátníci se mohou těšit na důchodový věk až zhruba v šestašedesáti letech. Je to ještě pěkná řada let, tak si raději dny v zaměstnání užívejte, než jen pracujte proto, abyste byli rychleji v důchodu.

Řada podnikatelů si však například důchodové pojištění platí. Jenže zálohy se změnily nejen u zdravotního, ale také u sociálního a i u důchodového pojištění. Co se týče zdravotního pojištění, tak tam se minimální zálohy zvedly na tisíc devět set šest korun. U sociálního musíme počítat s ještě vyšší částkou, a sice s dvěma tisíci a šedesáti korunami. Jak se však změnilo důchodové pojištění? Co v sobě vůbec takové zálohy na toto pojištění nesou? Jak nám pomohou do budoucna?

Za důchodové pojištění zaplatíme zálohy přes dva tisíce korun

I důchodové pojištění se nám vyhouplo na dva tisíce korun, ale samozřejmě se odvíjí od každého z nás. Toto obecné zvyšování záloh pojišťovnám je spojeno především se stále rostoucím platem, který v tomto roce sahá až ke dvaceti dvěma tisícům korun. Tato cifra je průměrnou cifrou, kterou průměrný Čech obdrží co měsíc na svůj bankovní účet. Samozřejmě opět vše závisí na jednotlivcích. Na úřadech práce si však také můžete vydělat o něco více. Minimální mzda na hodinu se totiž také zvýšila, a to hned o deset korun. Nemusíme tedy truchlit nad padesáti šesti korunami za hodinu, ale můžeme se radovat ze skvělých šedesáti šesti korun na hodinu, a to už je celkem úspěch!

Samozřejmě tato informace je pro podnikatele naprosto nepodstatná. Ty zajímá především již výše zmiňované zdravotní a sociální pojištění, popřípadě i to důchodové. Nezapomínejte si však změnit číslo bankovního účtu zdravotní pojišťovny, protože to se od začátku roku změnilo. Máte na to však rok či dva, než nabude plnohodnotnou platnost. Udělejte to ale raději nyní, přece jen hlava umí často zapomínat a mnohdy takové informace, které bychom si měli pamatovat.

You may also like...