zdravotního pojištění

Už jste si změnili číslo účtu u zdravotního pojištění?

Každý rok je zejména pro podnikatele velmi důležitý. Zejména začátek roku je hektický kvůli přiznání k dani. Tento růžový formulář někdy nejde vyplnit tak snadno, jak si napoprvé myslíme. Někdy si uvědomíme, že účetnictví nebylo vedeno zrovna tak, jak mělo, a tak se vyplňování tohoto dokumentu řádně protáhne. Ještě že je termín až do března! Tento rok se v tomto odvětví jednalo však o změnu – pokud patříte mezi podnikatele, kteří mají svého daňového poradce nebo účetní, můžete daňové přiznání přesunout až na červenec, což je pro řadu podnikatelů, kteří věčně nestíhají, velkou výhodou. Samozřejmě pokud je pro vás povinností dodávat přiznání do konce března, stále pro vás platí dubnový týden, ve kterém můžete přiznání podat bez jakékoliv sankce. Letos se však naštěstí tento dubnový termín netýkal skoro nikoho, a tak si tedy finanční úřady plácaly na ramena, protože se jim opět podařilo své podnikatele trochu uzemnit. Navíc na pobočkách nemuseli trávit zaměstnanci tolik času, protože podnikatelé byli letos opravdu zodpovědní.

Ovšem řada z nich si stále nevšimla toho, že zdravotní pojišťovna změnila své číslo účtu. Samozřejmě, jedná se o změnu, která sice nyní nabyla platnosti, ale máte na to zhruba dva roky, během kterých si můžete změnit číslo bankovního účtu na trvalé platbě. Udělejte to však nyní, ať na to nezapomenete.

Současný účet platí ještě po dva roky

Jak již bylo zmíněno, na změnu máte dva roky. Během této doby si můžete v klidu změnit číslo účtu zdravotní pojišťovny, na který pravidelně odchází vaše zálohy na toto pojištění. Myslete však na to, že čím dřív si číslo změníte, tím dřív na tuto informaci můžete zapomenout. Fungují všechny bankovní účty, proto se nemusíte bát, že když v průběhu roku změníte bankovní účet a budete najednou zálohy posílat jinam, tak se budete muset několik měsíců doplácet. Vše mají naštěstí řádně podchyceno, proto takový situace opravdu nehrozí.

You may also like...