Největší chyby během podnikání

Největší chyby během podnikání 

Jen během prvního roku provozování podnikatelské činnosti se téměř polovina subjektů rozhodne svou činnost ukončit. Na vině je celá řada faktorů. Jaké chyby lidé při podnikání dělají?  

Nereálné představy 

Vymyslet produkt a službu, které jsou špičkové, dá velmi mnoho práce. Dostat ale své produkty mezi lidi a přimět je k jejich koupi, to už je zcela jiná kapitola. Pokud podnikatel nemá základní přehled o marketingu, velmi rychle vystřízliví. Nereálné představy o svém instantním výdělku následně vedou k deziluzi a rozčarování. V mnoha případech je potřeba podnikatelskou činnost ukončit.  

Špatná komunikace s úřady 

V naší zemi existuje poměrně velká byrokratická zátěž. O tom, že jste se rozhodli podnikat, musíte do několika málo dnů vyrozumět další úřady. Pokud touto oznamovací povinností povinujete živnostenský úřad, ne vždy se stane, že bude informace předána. Opět následuje nepříjemné zařizování, v mnoha ohledech nutnost placení penále. Proto je již od začátku lepší mít spolehlivého finančního poradce pro účely podnikání, kterému můžete věřit. Všechny termíny tak budete mít v pořádku.  

Podnikatelský plán 

Snad všichni podnikatelé bez rozdílu by si měli v prvních měsících své činnosti nechat vypracovat podnikatelskou strategii a plán. Jeho výsledky příjemně překvapí, jelikož budete znát reálné možnosti, ke kterým budete moci dosáhnout. Když nemáte plán, zůstává vám jen nejasná představa o tom, kolik času a financí vás bude stát rozvoj vašeho podnikání. Mít jasnou strategii a již dopředu vědět, co vás bude čekat, to je doslova eso v rukávu.  

Během celé doby podnikatelské činnosti se nesetkáte jen s vlastní chybou. Bohužel se může stát i na straně patřičných úřadů. Jejich chybu ale budete muset hradit vy, proto si raději vždy pravidelně zjišťujte, zda máte v pořádku hrazené platby za podnikatelskou činnost u všech subjektů, které se toho týkají.  

You may also like...