Klasické spoření je už dávno za zenitem

Klasické spoření je už dávno za zenitem

Nejednomu člověku stále ještě dřímají nemalé úspory pod polštářem v ložnici. Jinému zase leží na spořících účtech v bance. Nabízí se otázka, který člověk se dočká vyšších úspor? Bohužel lze konstatovat, že ani jeden. Klasické spoření je totiž podle odborníků už dávno za zenitem, respektive je zcela mrtvé. Jedinou ochranou financí je investování, což je obor, o který se v posledních měsících zajímá stále více lidí.  

Inflace roste rychlostí blesku 

A zvýšenému zájmu po investicích se nemůžeme divit. Stovky miliard totiž nyní ztrácí svou hodnotu díky inflaci, která roste každým jedním dnem. V bankách se nenachází takové množství financí jako kdysi, lidé si své úspory vytahují a investují do něčeho smysluplnějšího, co slibuje roční zisk alespoň sedm procent. 

Bankovní společnosti nabízející různé spořící produkty takového ročního zvýhodnění nedosahují ani z daleka. Zde se procentuálně pohybuje zisk okolo jednoho až dvou procent, v mnoha institucích se nedosahuje ani takového zisku. 

Hlavně nedržte hotovost 

Na druhou stranu je nutné konstatovat, že raději mít peníze na spořících účtech než v hotovosti v držení doma. Hotovost totiž nenese žádný úrok a v době zvýšené inflace je držení hotovosti doslova smrtící. Kvůli inflaci hodnota hotovosti v průběhu času rapidně klesá, proto je důležité nedržet hotovosti tolik.  

Pokud chcete mít po ruce pomyslnou železnou zásobu, podle odborníků stačí mít k dispozici maximálně sumu o šesti měsíčních výdajích domácnosti. Více ale rozhodně ne. Obnos navíc ať je součástí vašeho investování.  

Že se chcete pustit do investování? Pamatujte na jedno – ne všechny investice slibují okamžitý výběr peněz v okamžiku, kdy je budete potřebovat. Někdy trvá výplata několik dnů či týdnů. A s tímto vědomím do investice vstupujte. 

You may also like...