ekonomika

Německá ekonomika je silnější než česká – proč?

Česká ekonomika v poslední době má značné úspěchy. Není se čemu divit, nezaměstnanost je nejnižší za posledních devět let (zaměstnavatelé ovšem nyní nemají z čeho vybírat a jejich pracovní místa jsou stále neobsazená, což je špatně, protože následně krachují), ale jinak se daří relativně i koruně, protože posílila oproti euru, které je nyní zhruba šestadvacet až sedmadvacet korun. Ostatně samozřejmě se neustále potýkáme se zdražováním. Kupodivu se aktuálně nezdražují pohonné hmoty, u kterých jsme si na to už doslova zvykli, ale zvyšují se ceny potravin, a to zejména z toho důvodu, že úroda nebyla zrovna nejlepší, proto se není čemu divit, když zemědělci touží po tom, aby byli v zelených, nikoliv v červených číslech. Co se týče zmiňovaných pohonných hmot – u těch se dokonce dočkáváme toho, že jsou nejlevnější od loňského roku. Nafta se pohybuje kolem sedmadvaceti korun za litr, benzinu kolem třiceti korun za litr.

Přes všechny tyto úspěchy však není naše ekonomika tak silná, jako ta německá. Sousedé nás stále ještě válcují svou silnější ekonomikou. Je to hlavně tím, že dává velké možnosti mnoha lidem. Někteří lidé jdou dokonce i z českých firem pouze za lepšími platovými podmínkami do Německa. Nyní se Německo může pyšnit zhruba pěti miliony lidmi, které zaměstnává a kteří pocházejí z jiných zemí Evropské unie.

Pracovních míst pro ostatní obyvatele zemí EU stále přibývá

Není se čemu divit, když se aktuálně české firmy potýkají s malým množstvím pracovních míst. Přece jenom nám ty pracovníky Němci kradou. Silná německá ekonomika opravdu poskytuje a zajišťuje práci nejen nám, ale konkrétně čtyřem milionům celá osm lidem ostatních zemí Evropské unie. Přesně toto vyplývá ne z české, ale právě z německé studie institutu Prognos. Tyto informace poskytla agentura DPA. Je ale nutné podotknout, že i když Německo dává práci tolika lidem, nejedná se o nějakou brzdu vývoje jiných zemí, z nichž jsou zaměstnanci bráni. Prý je toto zaměstnávání napříč světem jen klíčové pro ekonomický růst.

You may also like...