české firmy

Firmy v Česku se opět zaměřují na velké Rusko

České firmy se aktuálně potýkají s problémem nedostatku pracovníků. Tento problém vznikl už na jaře letošního roku, kdy se dostaly do kurzu opět sezonní práce, které nabídly práce mnoha nezaměstnaným. Právě díky takovým sezonním pracím a díky brigádám, kterých je letos opravdu habaděj, jsme se dočkali nejnižší nezaměstnanosti za posledních devět let, a to už je důvod k oslavě. Mnoho lidí si myslí, že firmy v Česku tímto půjdou k zemi, že budou krachovat, ovšem ony už si dokázaly najít nějaká řešení, díky kterým na chvilku spasily tento problém s nedostatkem pracovní síly. Jedná se například o snížení stavů a o snížení zakázek, dále se stala populární rekvalifikace, zaměstnali se vězni nebo se dokonce nakoupilo více strojů, které na chvilku dokážou nahradit pracovní sílu, a tak se nemusí snižovat objednávky a firma se nebude ani chvilku ocitat v červených číslech.

V poslední době se firmy rozhodly ale k dalšímu radikálnímu kroku. Aby měly dostatek zakázek a dostatek práce či zaměstnanců, rozhodly se orientovat se na velkou zemi, která je svou ekonomikou na celkem vysoké úrovni, a to především díky ropě. České firmy se tedy aktuálně začaly obracet na velké a mocné Rusko.

O co je zájem?

Největší zájem se projevuje jak z Česka, tak z Ruska o etablované firmy. Většinou se však zájem o obchodování s Ruskem zvětšuje u těch firem, které s Ruskem dokonce už obchodují. Zájem se zvýšil zejména při zjištění statistiky, která říká, že vývoz do Evropské unie vzrostl o tři procenta, ovšem vývoz mimo Evropskou unii o devět procent, a to je už znatelný rozdíl pro každou firmu.

Zájem však také roste i při obchodování s Čínou. Tam vrostl zájem dokonce o devětadvacet procent, a to už je opravdu obrovské procento. Čína se však svou ekonomikou nemůže vyrovnat snad nikomu – její úroveň se jen stěží překračuje.

You may also like...