PlayStation opět v módě

PlayStation opět v módě. Sony upadá do nostalgie a vydáváremake

Vzpomínáte si na dobu, kdy se nehrály hry na Xbox, ale hrály se hry zejména na PlayStationu a ten, kdo ho měl, byl největší borec, s nímž jsme se mohli kamarádit? Zkrátka a dobře PlayStation byl a stále je obrovský byznys, který se nyní rozhodl zase vydělávat. Konkrétně společnost Sony, která před pětadvaceti lety představila svou první herní konzoli PlayStation 1, letos vydává remake ikonické konzole, která bude mít navíc dvacet nainstalovaných her.

Před pětadvaceti lety způsobila společnost Sony naprostou videoherní revoluci. Vnesla do světa PlayStation 1, který ihned museli mít všichni lidé na celém světě. Tehdy se jednalo o novinku na trhu, která umožňovala hrát hry, jež byly něco nepopsatelného. Za tu dobu se samozřejmě do světa dostaly jiné, inovativnější herní konzole, které byly zase o něco propracovanější a kvalitnější.

Nikdo však netušil, že se po letech setkáme v obchodech se starou dobrou herní konzolou PlayStation 1, která ale bude krapet jiná, než jaká byla před pětadvaceti lety. Tehdy se jednalo o herní konzoli se skvělým moderním designem, s ještě lepším herním ovladačem a nadupanou hardwarovou technikou, která se tehdy jen tak někde neviděla. Nyní předčí zase aktuální hity, které dnes jsou v herním světě.

Konzole, která měla fenomenální úspěch

Sony se tehdy strefil do černého. Jeho první herní konzole měla nevídaný úspěch, nečekali to ani odborníci, kteří očekávali už mnoho. Během prvních deseti let, kdy byla první herní konzole v prodeji, se prodalo přes sto milionů kusů. Lidé chtěli hrát hry, jako byly Tekken 3 nebo Metal Gear Solid.

Nostalgie je silná záležitost

A jelikož je nostalgie silná záležitost a jelikož se na úspěšné časy vzpomíná s velkou pýchou, rozhodla se společnost Sony uvést letos v prosinci remake své první konzole s názvem PlayStationClassic.

You may also like...