platba kartou

Platba kartou je u Čecha na denním pořádku

Každý den se setkáváme s tím, že platíme kartou. I když si to možná neuvědomujeme, tak se to opravdu děje a po tomto zjištění se schválně zkuste následující den na to zaměřit. Pokud kartou platit nebudete, pak alespoň vybíráte z nejbližšího bankomatu – to je bohužel holý fakt. V poslední době se ukázalo, že lidé si vybírají restauraci nikoliv podle jídla a podle místa, ale především podle toho, jestli se v ní dá nebo nedá platit kartou. V dnešní době s elektronickou evidencí tržeb se však naštěstí dá platit kartou takřka všude, a to je naše jediná spása.

Ostatně aktuálně vyšla najevo jedna statistika, která se soustředila především na to, za co nejvíce utrácíme právě pomocí kreditních a debetních karet. Karty provětráváme opravdu notně, jedná se dnes už o nedílnou součást našeho každodenního života. Češi jsou podle aktuálních informací navíc i přeborníky v bezkontaktním placení. Není se čemu divit, když pak následně řada lidí má problém s tím, že nemá finanční rezervu, která je v dnešní době už takřka nutností, bez které se neobejdeme. Když peníze v peněžence nevidíme a nesledujeme tak, jak mizí, ani si nevšímáme toho, že pomalu, ale jistě se suneme na mizinu.

Za co nejvíce utrácíme?

Mezi nejčastější věci, za které utrácíme, se nedílně řadí hlavně potraviny. Ty přece nakupujeme denně, jednou za týden se většinou dělá velký víkendový nákup, během kterého právě vytasíme naše kreditní nebo debetní karty a rozhodneme se s nimi „odpípnout“ nesmyslně vysokou částku. K platbě potravin opravdu využíváme karty denně. Toto procento lidí, které denně platí kartou potraviny, se zvýšilo díky nynějšímu velkému zavedení samoobslužných pokladen, které jsou dnes už opravdu kdekoliv – i v mini obchodech velkých hypermarketových značek.

Dále utrácíme zejména za jídlo v restauraci – někteří chodí dokonce denně na menu do restaurace v době oběda. Dále si pak nevybíráme na léky a na potravinové doplňky. V obou případech se jedná mnohdy o drahou záležitost, proto se není čemu divit, když karty tedy v tomto případě rádi vytasíme z přihrádky naší peněženky.

You may also like...