dovolená

Dovolené nekončí! Jak nakupovat zahraniční zájezdy?

Doba dovolených se nepočítá pouze pro prvotní letní měsíce, ale zasahuje také do srpna a do září, během kterého se dají sehnat ty nejlepší zájezdy za poloviční ceny. Last minute zájezdy se však nakonec najdou už třeba v polovině srpna, kdy chtějí cestovní agentury prodat to, co neprodaly. V tomto případě se není čemu divit, když lidé po takových levných zájezdech sáhnou, aniž by uvažovali, jestli do dané destinace letět či jet vlastně chtějí či nikoliv.

Pokud si volíte zájezd přes nějaké agentury, pak byste se mohli podívat na několik tipů a rad, které vám v tomto článku přinášíme. Přece jenom výběr zájezdu není lehké rozhodování, proto bychom měli dbát na to, abychom se drželi jistých pravidel. Někdy si sice můžeme vybrat správnou a férovou agenturu, jindy nás agentura může převést. Na takové podvodní agentury se každoročně napálí řada z nás a nejedná se o situaci, která by se mohla řadit k těm příjemným. Abyste se takové záležitosti vyvarovali, pak se soustřeďte na pár věcí:

• Pojištění proti úpadku

Každým rokem se stává, že nějaká agentura během svého působení krachne. Jenže vy během krachu máte zaplacený zájezd a najednou se vám nedostane ani zájezdu, ale ani peněz, protože agentura nemá, z čeho by vám peníze vrátila. V takovém případě se však stane, že se bohužel nemůžete se stížnostmi a žalobou na tu firmu obrátit, protože během rychlosti blesku se zruší a vymaže s obchodního rejstříku. Abyste se takové situaci vyvarovali, pak se chraňte zákonem. Zákon vás totiž jako spotřebitele může ochránit, a to hned dvakrát – buď koncesi nedostane každý, nebo tím, že si vyberete společnost, která je proti úpadku pojištěna. Bez tohoto pojištění společnost nesmí zájezdy organizovat, ale mnohdy se najdou ti, kteří obejdou zákony mnoha způsoby. Ujistěte se tedy, že pojištěná společnost, do níž se vkládáte, opravdu je.

You may also like...