hypotéka

Hypotéka? Teď anebo nikdy!

Mít svůj vlastní domeček je snem mnoha lidí. Vždyť se není čemu divit, přece jenom investovat bychom nejraději chtěli do svého vlastního domečku, nikoliv neustále do peněženky někoho neznámého, kdo nám jenom pronajímá byt. Mnozí z nás už dospěli do věku, kdy by chtěli založit rodinu a právě v této fázi by přece jenom chtěli mít svůj vlastní domeček. Půjčka hypotéky je tedy na místě. Jenže s tou hypotékou je to aktuálně více než zapeklité!

Získat stoprocentní hypotéku je dnes už nemožné a o devadesátiprocentní hypotéce nemůže být řeč už skoro taky, protože banky se rozhodly, že se nepřikloní ani k té devadesátiprocentní. Češi se totiž v poslední době zapsali do podvědomí bank především tím, že si sice půjčují, ale splácet se jim už opravdu nechce. Nemůžeme se tedy divit, když banky kladou čím dál větší požadavky a dělají si čím dál větší nároky. Navíc dalším problémem je to, že aktuálně rostou nejen hypotéky, ale také i hypoteční sazby, které dosahují čím dál větších procent. V tomto případě je nutné zmínit, že pokud zvažujete hypotéku, tak hned, nebo nikdy. Pro mnohé se sice aktuální situace může zdát nevýhodná, ale lepší už to bohužel nebude. Je čas sundat růžové brýle z našich očí a podívat se na věc reálným pohledem.

Lidé mají najednou o hypotéky větší zájem

Klapky z očí si sundala už velká řada z nás. To ostatně dokazuje fakt, že lidé mají o hypotéky čím dál větší zájem. Není se čemu divit, vždyť mnoho z nás chce najednou využít situaci, která bude zanedlouho zase jenom horší! Úrokové sazby jsou sice nevýhodné, ale a pár chvil se při takovém růstovém tempu nevyplatí hypotéka už v žádném případě a při stále rostoucích nájmech se pak bohužel budeme muset smířit s tím, že šetření bude náš největší přítel. Proto konejme nyní, nerozmýšlejme.

Úrokové sazby totiž opravdu rostou raketovým tempem. Před několika měsíci dosahovaly necelých dvou procent, dnes už sahají ke dvěma procentům celá jedna. Během začátečních letních měsíců nárůst zájemců značně povýšil. Lidé si sjednávali hypotéku zhruba za jednadvacet miliard korun.

You may also like...