Jak ušetřit při cestování vlakem

Jak ušetřit při cestování vlakem

Jelikož žijeme ve svobodné zemi, ve které můžeme cestovat a poznávat svět, většina lidí na nic nečeká a jezdí, kam se jim jenom zlíbí. Zatímco někdo využívá k cestování letadlo, jiní se snaží cestovat ekologičtěji, a to vlakem. Jenže mnozí dopravci si jsou moc dobře vědomi, že jsou ekologičtější alternativa, a tak ceny jízdenek rapidně zdražují. A tak se mnozí cestující ptají na jednoduchou otázku, a sice jak při cestování vlakem ušetřit?  

Pokud také používáte k cestování vlaky, možná si pokládáte naprosto stejnou otázku, a sice jak při cestování vlakem ušetřit. I když se to může zdát být něco nereálného, není to tak. I při tomto způsobu cestování lze rapidně ušetřit.  

Kupujte si jízdenky zavčasu 

Abyste výrazně ušetřili na jízdenkách, vyplatí se kupovat jízdenky zavčasu. Pokud totiž koupíte jízdenky třeba se čtrnáctidenním předstihem, najednou budou jízdenky daleko levnější než ve chvíli, kdy byste je kupovali na poslední chvíli.  

Zejména u společnosti Leo Express je výhodnější je kupovat co nejdříve to půjde, jelikož na poslední chvilku se mohou ceny u této soukromé společnosti dostat až do obrovských výšin.  

Buďte členem věrnostního programu 

Další možností, jak levně cestovat vlakem, je být členem věrnostního programu. I když si to mnozí lidé neuvědomují, i vlaky mají věrnostní program, v rámci kterého získáváte body za projeté kilometry, za něž si posléze můžete koupit další jízdenku.  

Nenakupujte jízdenky ve vlaku 

Abyste se vyhnuli zbytečně velké přirážce, je dobré kupovat si jízdenky před vyjetím vlaku. Pokud se totiž rozhodnete koupit jízdenky ve vlaku, třeba jenom z důvodu lenosti, musíte se připravit na to, že přirážka může být opravdu znatelná.  

V ideálním případě si kupte jízdenky online, jelikož mnohdy se na jízdenky koupené online vztahuje nemalá sleva. 

You may also like...