Co je to pojištění odpovědnosti

Co je to pojištění odpovědnosti?

Žijeme v době, kdy bez pojištění nedáme ani ránu. Nejdůležitější je si pojistit domácnost, protože nás mnohdy mohou zradit například elektrické spotřebiče nebo například naše děti, když si budou hrát s plynem či podobnými záležitostmi. Kdekdo může shodit svíčku nebo nás můžou zradit další věci u nás v domě. Poslední dobou se také vyplatí být pojištěn proti blbosti. Jedná se o pojištění, které je opravdu zaměřeno na denní schválnosti, které nám může život přinést. Pojištění auta je další velmi důležité opatření, které nám mnohdy pomůže ve chvíli, kdy nabouráme nebo kdy nabourá někdo nás. Značně nám finančně může pomoct.

V poslední době se také rozeběhl značný trend, a sice pojištění odpovědnosti. Co to však znamená? Mnoho lidí se s tímto pojmem setká, ale nedokáže tak úplně vysvětlit, co to znamená. Pojďme si proto tento pojem trochu přiblížit a ukázat si, že se v tom neskrývá žádné napálení.

Pojištění občanské odpovědnosti za škodu

Jedná se o velice praktické pojištění. Kryje totiž pokaždé škody spojené se škodami, které způsobíte někomu svou činností nebo provozem svého majetku. Takové poškození cizí věci může být totiž mnohdy velmi nákladné, a tak právě pojištění odpovědnosti za škodu může následně značně ušetřit naši finanční situaci. V praxi se jedná například o vytopení souseda, o to, kdy váš pes někoho pokouše nebo třeba kdy rozbijete půjčenou sousedovu věc.

Pojišťovna v takovém případě uhradí například škody vzniklé na životě nebo na zdraví, dále také škody vzniklé poškozením nebo například úplným zničením věcí, dále také náhradu některých nákladů při soudním řízení. Pojištění se vztahuje na všechny škody, kterých se během roku dopustíte, nikoliv pouze na jednu jedinou škodu. Můžete tedy rozbíjet nespočet věcí a pokaždé vám pojišťovna vyjde vstříc. Ovšem všeho s mírou.

You may also like...