Češi nejvíce utrácí překvapivě za pojistky, zbytečně

Češi nejvíce utrácí překvapivě za pojistky, zbytečně

Češi byli v nedávné době označeni za druhý nejspořivější národ Evropy. Předběhli je už jen Švédové, kde šetří opravdu drtivá většina obyvatel. I když jsme byli označeni za druhý nejspořivější národ Evropy, musíme říct, že ne vždycky dokážeme šetřit. Někdy utrácíme, bohužel často zbytečně. Nedávné statistiky ukázaly, že neutrácíme za oblečení ani za elektroniku, ale že zbytečně utrácíme za pojistky. Právě pojistky jsou naším největším problémem.  

Každý člověk chce být pojištěný, je to tak správně, ale statistiky ukazují, že uzavřené pojistné smlouvy se Čechům prodraží daleko víc, než je nutné. Pojišťovnám totiž platí Češi daleko, daleko víc, než kolik by skutečně museli. Mnozí lidé chtějí mít pojistky aktualizované, neustále své pojistky také mění, to je ale bohužel stojí daleko víc, než by řekli.  

Nejčastější pojistkou, za kterou utrácíme opravdu mnoho a zbytečně, je pojištění vozidla. Tržní hodnota běžně užívaného automobilu každý rok klesá, snižuje se každým rokem v průměru o deset procent. Mnozí lidé však mají pojistku na auto stále stejnou, tedy mají pojistku na zbrusu nový vůz, ale ten už dávno nevlastníte. Je tedy nezbytně nutné, abyste si v takovém případě pojistku upravili nebo případně abyste uzavřeli zbrusu novou pojistku.  

Zkontrolujte si svou pojistku jedno za dva či tři roky 

Abyste se tedy vyhnuli zbytečnému placení, doporučujeme si svou pojistku zkontrolovat každé dva či tři roky. Tím předejdete zmiňovanému zbytečnému placení, případně si sjednáte pojistku výhodnější a novou.  

Podle odborníků se vyplatí uzavírat smlouvy flexibilní, které lze snadno změnit, zrušit, případně také navýšit či snížit.  

Pár zajímavostí 

Co se týče pojistek, máme pro vás několik zajímavostí. Například se uvádí, že na havarijním pojištění vozidel nebo na povinném ručené se ročně vybere skoro čtyřicet miliard korun. Mohlo by to však být aspoň o pět miliard méně. Také se doporučuje kontrolovat si termíny a datum splatnosti. Pokud chcete změnit svou smlouvu, udělejte to zavčasu, jinak se smlouva automaticky prodlouží o rok. 

You may also like...