Investování do platiny

Investování do platiny? A proč by ne?

Mnoho lidí dneska touží velkém množství peněz. Není se čemu divit, vždyť peníze nám mohou přinést vše, po čem vlastně sníme. Měli bychom si však uvědomit, že pokud nebudeme podnikat nebo pokud nebudeme investovat, nikdy nedosáhneme takového množství peněz, po kterém toužíme. Jestliže si neplánujete rozjet svůj vlastní byznys, měli byste vědět, do čeho se vyplatí a do čeho se nevyplatí investovat. Vyplatí se investovat například do zlata, ale pokud chcete investovat do něco zvláštního, co třeba pořídíte nyní levně, investuje do platiny.

V současné době se veškerá pozornost snesla na lithium, ale pokud jste chytří střadatelé nebo velcí investoři, jednoznačně byste měli investovat do jiných kovů. Samozřejmě investování do drahých kovů není jenom o investování do zlata, ale taky se vyplatí investovat do platiny. Cena tohoto kovu totiž aktuálně klesla, a to se nestává běžně.

Pokles jednou za sto let

Investoři i střadatelé se nyní soustřeďují právě na platinu. Pokles ceny tohoto kovu totiž není běžný. Podle odborníků se jedná o pokles jednou za sto let. Pojďme si to porovnat třeba se zlatem. Gram zlata nyní koupíte za 907 korun, gram platiny nyní koupíte už za 653 korun. Cena kovů letos skutečně klesla u obou, ale platina se dostala do výhodnější pozice.

Více o platině:

Podle všeho nyní třeba takový stogramový slitek platiny vyjde na 90 tisíc korun. Dříve se jednalo o doménu investorů. Dříve skutečně investoři kupovali jenom platiny, a to v podobě kilogramových slitků. Nakupovali tedy za miliony, nikoliv za desítky či stovky tisíc. Nyní Se však začaly vyrábět slitky o nižší hmotnosti, což je výhodnější pro ty drobnější investory nebo pro lidi, kteří chtějí zvýhodnit své úspory.

Díky poklesu cen se tak stala platina dostupnější i pro drobnější investory, které chtějí uskutečnit nákup v desítkách tisíc korun.

You may also like...