Jak ušetřit peníze na víkendové zážitky nebo na krátká dobrodružství?

Jak ušetřit peníze na víkendové zážitky nebo na krátká dobrodružství?

Rozhodli jste se jet na víkend někam do neznáma, rozhodli jste se zažít jedno z nezapomenutelných dobrodružství? Možná vás odrazuje jen fakt, že nemáte na takové víkendové dobrodružství dostatek peněz. To se snadno řekne – jen víkendové dobrodružství – ale i takové víkendové radovánky něco stojí. Musí se zaplatit ubytování, cesta, také nějaké občerstvení a taky vás něco bude stát příprava na takový víkend. Pokud se přesto chcete na takový víkend vydat, prozradíme vám, jak na víkend ušetřit dostatek financí.  

Mezi námi je stále více dobrodruhů, kteří cestují hlavně na víkend, protože je to pro ně atraktivnější a výhodnější po mnoha směrech. Přidejte se k nim, snadno si na taková víkendová dobrodružství našetříte.  

Jak našetřit peníze na víkendové zážitky 

  • Pokud si chcete ušetřit nějaké peníze, doporučujeme začít si nosit krabičky s jídlem do práce. Ušetří vám to mnoho peněz, tomu můžete věřit. Pokud si uvaříte něco dobrého, často je z toho více porcí. Navíc jídelny nebo kantýny mají často obrovskou přirážku, za kterou se nevyplatí jídlo kupovat. Při domácím vaření navíc budete jíst kvalitněji a i zdravěji.  
  • Nakupujte vždy jen se seznamem. Nekupujte věci, které na seznamu nemáte. Zbytečně tak neplýtvejte penězi. Seznam si pište vždycky, ať už jdete nakupovat potraviny nebo oblečení, které na svou cestu potřebujete.  
  • Pokud si budete zařizovat třeba ubytování nebo budete plánovat svou cestu, pamatujte na to, že největší dobrodružství se nezažívají v pětihvězdičkovém hotelu. Hledejte proto nejlevnější ubytování, šetřete přímo na tomto.  
  • Ušetřit můžete i v případě, že si vyjedete někam do Česka. Nemusíte každý víkend trávit v zahraničí, které vyjde dráž proto, že si budete kupovat drahé letenky. Raději prozkoumejte místa i u nás, to vás vyjde rozhodně levněji. Navíc všemu budete rozumět, budete tak stoprocentně vědět, kde si třeba můžete rozložit stan a podobně.  

You may also like...