Fakta o cestovním pojištění, které si zřizuje jen každý třetí Čech

Fakta o cestovním pojištění, které si zřizuje jen každý třetí Čech

Nedávné průzkumy se zabývaly tím, jestli si Češi sjednávají nebo nesjednávají cestovní pojištění, když vyráží do zahraničí, byť jen na pár dní. Výsledky těchto průzkumů byly zajímavé a trochu až znepokojivé. Ukázalo se totiž, že Češi si nezřizují cestovní pojištění, i když by měly. Podle všeho si pojištění zřizuje jenom každý třetí Čech, a to jenom tehdy, pokud jede na dovolenou delší, než je týden nebo dva. Na kratší cesty do zahraničí se zásadně nepojišťují, protože se domnívají, že je to zbytečné. Ovšem nehody se dějí náhodou a při nehodách nám může přijít pojištění vhod.  

Mnozí lidé si nezřizují cestovní pojištění, protože si myslí něco, co vůbec není pravda. Zmiňme si proto několik důležitých faktů, které vás třeba přemluví k tomu, abyste si na každou cestu do zahraničí cestovní pojištění zřídili.  

Cestovní pojištění můžete vyřídit online 

Pokud si myslíte, že kvůli cestovnímu pojištění musíte jít na pojišťovnu, tak nemusíte. Dnes je možné zřídit si takové pojištění online, trvá to opravdu jen pár chvil a stojí vás to pár kliků a pár stovek. Navíc si na internetu můžete navolit, jestli chcete obyčejné nebo prémiové pojištění, navolíte si taky, na co konkrétního se chcete pojistit.  

V případě, že si chcete být jisti tím, že se pojišťujete u opravdu výhodné pojišťovny, doporučujeme vám vyzkoušet online srovnávače.  

Cestovní pojištění je drahé 

Není. Cestovní pojištění rozhodně nevyjde na tisícovky korun. Cena cestovního pojištění se samozřejmě odvíjí od toho, na jak dlouho do zahraničí jedete a do jaké konkrétní země jedete. Ale většinou vás takový víkendový pobyt vyjde na pár stovek korun. Je lepší investovat pár stovek než později platit velké sumy peněz.  

Cena cestovního pojištění se také odvíjí od toho, jestli žádáte o obyčejné nebo třeba o takzvané prémiové pojištění. 

You may also like...