Jaká činnost dokáže podpořit produktivitu

Jaká činnost dokáže podpořit produktivitu, a navíc prospívá zdraví?

I podnikatelé se mohou někdy cítit, že jsou na pokraji svých sil. I oni mohou mít pocit, že nemají nápady, i když jejich hlava včera nápady doslova sršela. Naštěstí existuje pohyb, který produktivitu podporuje, dokonce daná činnost podporuje i zdraví člověka. O jakou činnost se jedná?

V dnešním moderním a rychle ubíhajícím světě jen málokdo chodí pěšky. A to je ten problém. Jezdit metrem, tramvají nebo autobusem umí každý, ale co třeba zajít do obchodu po svých vlastních nohách? K tomu už svolí jen málokdo. Lidé by si však měli uvědomit, že se jedná o skvělou činnost, která prospívá jejich zdraví, navíc se při ní i hubne. Chůze je také to, co bude člověka spojovat například se Stevem Jobsem nebo případně s Aristotelem i se Sigmundem Freudem. Všichni tři jmenovaní totiž také chodili pěšky, a to kamkoli mohli.

V současné době se mezi námi nachází drtivá většina lidí, kteří místo chůze jezdí raději autem nebo městskou hromadnou dopravou. Chůze má ale pozitivní vliv na produktivitu a kreativitu, proto by chodit měli zejména podnikatelé a ti, kteří chůzi v minulosti moc nedali.

Chůze je zdravá a byznysu prospěšná

Chůze je navíc zdravá, dokáže snížit krevní tlak a také se podílí na snížení hladiny špatného cholesterolu v těle. Kromě toho se při chůzi zlepšuje činnost plic, také se napomáhá trávení a jedná se o velice účinnou prevenci proti onemocněním srdce a cév.

A jak jsme také zmínili, díky podpoře lidské kreativity a produktivity je chůze prospěšná pro každý byznys.

S chůzí máme hned lepší náladu

Chůzí se mimo jiné zabývali i vědci, kteří potvrdili, že při pravidelné chůzi máme hned lepší náladu. Podporuje se navíc nervový systém člověka, který při sledování monitoru počítače stagnuje a přestává registrovat dění kolem. Abychom zůstali stále pozorní, měli bychom práci na počítači protkávat právě s procházkami, byť krátkými procházkami.

You may also like...