Zábavní park Star Wars bude jeden velký byznys

Zábavní park Star Wars bude jeden velký byznys

Pokud jste fanouškem nehynoucí ságy Star Wars, musíte navštívit nový zábavní park, který se otevře letos v červnu. Jedná se o splněný sen nejednoho fanouška této nestárnoucí ságy, letos se jim sen konečně splní, jako se sen kdysi splnil fanouškům Harryho Pottera. Nový park se buduje pod zábavním gigantem Disney, park by měl podle všeho nabídnout nejen věrné kopie všech vesmírných lodí a interiérů, ale také by zde mělo být nespočet atrakcí. Abychom však byli přesní, jeden jediný park otevřený nebude, budou to rovnou dva parky, jeden se totiž otevře na Floridě a druhý v Kalifornii. A jak jsme zmínili, všechno se má otevřít během letošního června.

To, že se zábavní parky zaměřené na Star Wars staví, to byla věc jasně daná. Jenže žádný fanoušek tomu nevěřil, jelikož nebylo přesně stanovené datum. To, že se na tom pracuje, opravdu nebyla přesvědčivá informace, ale když se nyní řeklo, že v červnu se parky otevřou (a rovnou dva), fanoušci začali jásat a v tu chvíli se to vědělo – bude to jeden velký byznys.

Informace o tom, že se park otevře během letošního června, vypustil z úst sám šéf Disney při nedávném rozhovoru pro nejmenovaná média. Bylo však načase, první nápad toho, jak by mohl tento park vypadat, totiž vyšel na světlo světa už před čtyřmi lety.

Disneyland na spadnutí?

Datum se však stanovilo takové, že zrovna sahá do toho největšího šílenství – do takzvané turistické špičky či do hlavní turistické sezony. V červnu je totiž v Disneylandu opravdu nejvíce lidí. Jedná se o vůbec nejsilnější dny, přesně v těchto dnech však má být park otevřen.

Jelikož však chce společnost Disney brzy získat svou investici zpět, je to možná dobře, že se datum otevření stanovil do tak silného měsíce. Analytici se domnívají, že se jim až 75 procent investice může vrátit hned po otevření.

Jak budou parky vypadat?

Parky mají rozlohu skoro 57 metrů čtverečních, investovaly se do každého zhruba dvě miliardy dolarů. Z atrakcí můžeme jmenovat například simulovaný let lodi nebo známou bitvu.

You may also like...