elektronický přístup

Díky elektronickému přístupovému systému ušetříte čas i peníze. Jak vám usnadní podnikání?

Předpokládáme, že vy, vaši kolegové i zaměstnanci máte na starosti mnohem důležitější záležitosti než neustálé hledání klíčů po kapsách. Ať už jde o hlavní dveře, nebo o vstupy do jednotlivých místností, představte si, jak je otevíráte letmým pohybem ruky, ve které držíte čipovou kartu. Případně ještě o něco komfortnější řešení v podobě otevírání chytrým mobilním telefonem. Elektronický přístupový systém však nabízí i jiné výhody – integrace s dalšími moduly z něj dělá perfektního pomocníka pro malé i velké firmy. Jaký konkrétní přínos může mít pro váš business?

Jak elektronický přístup funguje?

Základ čipového přístupového systému tvoří snímač neboli čtečka. Zařízení komunikuje s identifikačním systémem a posílá mu informace o čipové kartě. Ta má funkci klíče a umožňuje uživateli vstup do objektu.

Otevírání dveří čipovou kartou postupně nahrazuje starší technologie, ovšem ještě o něco praktičtější je inovativní otevírání mobilním telefonem. Tzv. mobilní přístupový systém využívá funkce chytrých zařízení, která mohou se čtečkou komunikovat i na vzdálenost.

elektronický přístup

Bezdrátová komunikace mobilního telefonu se snímačem obvykle probíhá prostřednictvím NFC (Near Field Communication). Způsob otevírání je v podstatě stejný jako použití bezdotykové platební karty u obchodníků. K výhodám dané technologie patří vysoká úroveň bezpečnosti a extrémní rychlost: připojení netrvá déle než cca 100 ms.

Využití však nachází také technologie Bluetooth Low Energy, která se čtečkou komunikuje i na vzdálenost několika metrů.

4 důvody, proč vyměnit klíče za přístupový systém

Díky elektronickému přístupovému systému nebudete muset řešit problémy související se ztrátou klíče. Pokud některý z uživatelů ztratí čipovou kartu, správce jednoduše vymaže jeho identifikátor, nahradí ho jiným a předá dotyčnému novou kartu. Výměna zámku, duplikace klíčů pro všechny oprávněné osoby není nutná. Ušetříte spoustu času i peněz.

Obrovskou výhodou přístupového systému je možnost napojení dalších modulů. Například o evidenci docházky, prostřednictvím které lze sledovat skutečnou pracovní dobu zaměstnanců a data následně využít v rámci optimalizace firemních procesů.

elektronický přístup

Elektronický přístup lze kombinovat také s výdejovými či platebními automaty, lokalizačními, stravovacími či věrnostními systémy.

Přístupový systém usnadňuje ochranu majetku a zjednodušuje komunikaci. Oblíbeným doplňkem jsou kamerové systémy (CCTV) usnadňující vizuální identifikaci podezřelých osob. Chcete-li mít perfektní přehled o dění ve firemních prostorách, neváhejte.

Bližší informace o vlastnostech a dalších možnostech využití moderního přístupového systému vám rádi prozradí odborníci z Institutu Mikroelektronických Aplikací. Česká vývojářská společnost nabízí sofistikované řešení pro menší kanceláře i rozlehlé firemní areály. Více na ima.cz.

You may also like...