Na charitu jsme o Vánocích dali průměrně sedm set korun

Na charitu jsme o Vánocích dali průměrně sedm set korun

Říká se, že vánoční čas je magická a kouzelný a že lidé v tomto čase myslí i na ostatní. To se ostatně potvrdilo. Vloni totiž byli Češi poměrně štědří. I když se o našem národu říká, že jsme národ šetřílků a skrblíků, loňský předvánoční čas toto tvrzení pozměnil. Důvodem byly příspěvky na charitu, které jsme věnovali. Průměrná hodnota, která putovala na charitu, se pohybovala kolem osmi set korun, a to rozhodně není málo.

Možná to bylo proto, aby si lidé na konci roku takzvaně “vyžehlili” či udobřili karmu, možná to bylo opravdu jenom jejich dobré svědomí a laskavost, která se v nich před vánočními svátky probudila. Ať už to bylo, jak chtělo, Češi před vánočními svátky pomáhali lidem okolo sebe. Na charitu putovala průměrná částka v hodnotě osmi set korun, což je opravdu skvělé!

Do různých charitativních akcí, výzev a podobně se podle statistik zapojila zhruba polovina Čechů. V průměru každý z nich daroval zhruba 790 korun.

Jak jsme konkrétně pomáhali?

Nejvíce lákavé byly pro nás adventní koncerty, kde jsme pomáhali nejvíce. Adventní koncerty byly tedy skvělou příležitostí, jak jsme někomu mohli udělat radost a pomoct mu. Peníze se však vybraly také na různých charitativních akcích v obchodních centrech, ale také se hodně peněz vybralo na pouličních sbírkách.

Dvě pětiny lidí v průměru pomohly dvěma tisíci korunami, tři z deseti poté darovali zhruba pětistovku.

Muži jsou štědřejší

Zajímavostí průzkumů bylo také to, že muži podle všeho jsou daleko štědřejší než ženy. Ženy totiž darovaly v průměru pětistovku, pánové pak zhruba 1 100 korun. Nejštědřejší byli podle všeho lidé s vyššími příjmy, kteří v průměru přispívali částkou 1130 korun, průměrně vydělávající občané přispívali zhruba tisícikorunou.

You may also like...