Slováci míří do Česka

Slováci míří do Česka ve velkém. Lákadlem jsou lépe placené pracovní příležitosti

Letos slavíme sté výročí založení samostatného československého státu, což ostatně slavíme nejen my, ale také Slovenská republika. Opět vzpomínáme na doby, kdy jsme byli jednou zemí, utvrzujeme se v tom, že pokud zrovna nehrajeme proti sobě hokej nebo fotbal, jsme stále bratry a sestrami. Měli bychom proto přijmout Slováky, kteří se k nám hrnou za pracovními příležitostmi. S nezaměstnaností se potýkáme dlouhodobě, je proto dobré přijmout zájemce o práci, pokud se navíc jedná o národ nám blízký. Slováci jsou rozhodně menším zlem než hrnoucí se Francouzové.

Do České republiky se neustále sjíždí mnohé národnosti za pracovními příležitostmi. Zatímco francouzské velvyslanectví nabízí práci Francouzům, které bychom ostatně museli platit doslova zlatem, Slováci se spokojí s nabízenou mzdou, která se shoduje se mzdou nás, Čechů. Není tedy důvod, proč Slováky nepřijat.

Z aktuálních průzkumů vyplývá, že kromě lépe placených pracovních příležitostí se Slováci ženou i za vyšší životní úrovní, která v Česku vládne. Každý přece ví, že jsme o krok napřed před Slováky, i když oni jsou v našem těsném závěsu.

Počet pracujících Slováků se u nás zdvojnásobil

Slováci k nám putují opravdu ve velkém. Počet pracujících Slováků roste každým dnem, za posledních deset let se jejich počet dokonce zdvojnásobil. Na konci letošního září bylo na území České republiky registrováno 115 tisíc Slováků žijících u nás. V posledních letech k nám přichází zejména mladí lidé, které zde lákají především skvělé pracovní příležitosti. A jak jsme zmínili, jednotlivé pracovní příležitosti jsou také mnohem lépe placené než u nich. Vyšší životní úroveň je už jen bonus.

Česká republika plná cizinců

V Česku však dlouhodobě nepracují jen Slováci, ale najdeme u nás více jak půl milionu pracujících cizinců. Druhou nejpočetnější národností jsou právě zmiňovaní Slováci, první jsou Ukrajinci, kterých je na našem území bohužel více.

Český statistický úřad poukazuje na to, že se počet cizinců pracujících v Česku neustále zvyšuje. Hrubý odhad je několik tisíc cizinců navíc každý rok.

You may also like...