ceska elektrarna

Česká elektrárna v Chile? No jistě! Konečně dostavěna

Úspěchy v ekonomice neslaví jen elektronická evidence tržeb. Česko zaznamenalo svůj další letošní úspěch. Jedná se tedy o druhou velkou věc, se kterou se může pyšnit už v polovině ledna. Jedná se sice o český úspěch, ale ne na území České republiky. Což je poměrně škoda.

Vše tkví v úspěšném dokončení a dostavení české solární elektrárny v Chile. O tu se postarala česká skupina Solek Group. Vytvořenou elektřinou může zásobovat až dvě stě osmdesát domácností, což není malé číslo. Lze jej přirovnat například Čáslavi nebo Domažlicím.

Solárně vyrobená elektřina se stala velkým hitem zejména v posledních letech. Spousta domácností kvůli ušetření postavila na své střechy solární panely. Jejich náklady na elektřinu se ale radikálně snížily. Nebyla to tedy zbytečná investice.

Zbytečnou investicí se nejeví ani ona elektrárna, která je postavena zhruba tři sta kilometrů od hlavního města Chile. Jelikož ji provozuje jen a pouze česká firma, jedná se tedy o jedinou takovou firmu v Jižní Americe. Pokud se zajímáte o fotbal a zajímá vás také rozloha této elektrárny, tak se jedná zhruba o jedenáct fotbalových hřišť. Jistě si to nedokážete ve své mysli představit. Je to obrovská plocha. Náklady byly také velké, a sice sto milionů korun českých.

Samotná výstavba ale netrvala tak dlouho. Samotné přípravy začaly už v roce 2014, ovšem první základní kámen byl položen až na jaře loňského roku.

Jaké další úspěchy se letošním rokem povedou? O tom si nechejme ještě zdát. Důležité je poznamenat, že letošní rok, i když je teprve na svém začátku, nese prozatím (rychle zaťukat, ať to nezakřikneme) pozitivní události. EET se možná nebude jevit jako tak velký problém, jak se z počátku zdálo. Firma Solek Group jistě započne nový velký projekt takového úspěchu jako nyní. Jistě i zvýšení mezd, které je pro letošek plánováno, donutí spoustu lidí, aby přetrvalo v České republice. Je toho tolik, co je zapotřebí změnit. Nechme se tedy novým rokem zcela zahltit a vnímejme překvapení, jaká nám budou nadělena.

You may also like...