Do čeho investovat v současné krizi?

Do čeho investovat v současné krizi?

Zatímco jedni vidí v současné krizi příležitost, další střádají a zachraňují každou korunu, protože vědí, že přijde něco horšího. Pokud však chcete z celkové ekonomické i koronavirové krize vzejít jako vítězové, je zapotřebí udělat jednu věc, a sice nebát se investovat. Investice jsou totiž nyní se slevou k sehnání, což je jedno ze základních pravidel úspěšného investování – nakupovat ve slevě. Jelikož je však svět investic plný toho, do čeho lze investovat, pojďme si říct několik věcí, nad kterými se rozhodně vyplácí zamyslet se.  

ETF 

Pokud chcete v současné krizi investovat, nabízí se možnost jménem ETF. Mluvíme tu konkrétně o skupinách akcií a o menším riziku v porovnání s klasickými akciemi, které kupujete jednotlivě u konkrétních společností. ETF funguje tak, že i když hodnota jedné akcie v daném indexu klesne, druhá se zase zvýší. Ztráty jsou tak méně pravděpodobné a zisk více pravděpodobný. Je také třeba pamatovat na jednu věc, a sice na to, že pokud se ETF drží dlouhodobě a déle jak tři roky, není pak nutné platit z daného ETF daň. 

Nemovitosti 

Letos se očekává, že dojde k opravdu výraznému poklesu cen nemovitostí. Zatím ceny klesají od stovky tisíc korun a je jen otázkou to, jestli je to konečný pokles cen nebo nikoli. Nemovitosti jsou však v každém případě skvělou investicí nezávisle na tom, jestli je koupíte za milion nebo za osm. Je možné je pronajímat nebo také přeprodávat po rekonstrukci. Je možné je pronajímat jenom sezonově a po zbytek roku vám mohou sloužit jako sídlo nebo místo k rekreaci.  

Akcie 

Pokud si troufáte a pokud se chcete plně ponořit do světa investování, je dobré vsadit na akcie. Ty jsou totiž opravdu trefou do černého. Jsou však opředeny poměrně vysokým rizikem a je třeba jim věnovat ten čas. Není to jenom o koupení a vyčkávání. S akciemi je dobré manipulovat. 

You may also like...