Franšízanti cítí velkou podporu. Společnosti se je snaží maximálně podporovat

Franšízanti cítí velkou podporu. Společnosti se je snaží maximálně podporovat

Neustále se mluví o tom, jak koronavirová krize ohrožuje svět byznysu a mnohé obory, ve kterých se aktivně podniká. To je sice na jednu stranu pravda, na druhou stranu jsou obory, které z aktuální krize dokázaly vytěžit. Mluvíme kupříkladu o mnohých franšízových sítích, jako je třeba firma Extéria Market nebo rozvážkové společnosti. Zejména franchisingu jako způsobu podnikání se opravdu daří. Respektive i když se některým podnikům nedaří tak, jak před úderem zrádného onemocnění, franšízoři se mohou roztrhnout, aby své franšízanty podpořili. 

Dalo by se říct, že franšízanti se doposud nesetkali s takovou podporou, jako do nynějška. Jak konkrétně podpora vypadá nebo co konkrétně máme na mysli?

Odpouští se poplatky a nabízí se právní servis

Jak již bylo nastíněno, společnosti vlastnící know-how se snaží své franšízanty opravdu velice podpořit. Odpouští jim kupříkladu franšízové poplatky nebo je alespoň snižují, pokud se hospodářský výdělek dostane pod hranici rentability. Taktéž se nabízí právní a další servis nebo se dlouhodobě upravují plány. 

Je třeba konstatovat, že podobným stylem přistupují společnosti, pod jejichž značku jednotlivé franšízy spadají, ke všem pobočkám po celém světě. Krize nezasáhla jenom Českou republiku, respektive Evropu jako takovou, ale opravdu každý kout světa. 

Mimořádná situace si žádá mimořádná opatření

Mluvíme tu v současné době o zcela mimořádných opatřeních, které si vyžádala mimořádná situace. Při této zcela mimořádné situaci se nemusí dodržovat dříve stanovené standardy. Ostatně jejich dodržování by s nárůstem hygienických opatření a vládních opatření ani nebylo v mnoha oblastech možné. 

Otázkou nyní je, kdy se všechno vrátí alespoň do částečného normálu. I když mnohým společnostem se i napříč krizí daří, jiné jsou poměrně zkoušeny a je otázkou, jestli vůbec dokážou přečkat následující týdny.

You may also like...