pojištění odpovědnosti

Aby bylo služební auto skutečně jen benefit

Služební auto bylo vždy snem každého pracovníka, který chtěl ve firemní hierarchii něco znamenat. Kdo denně usedá za volant firemního vozu a může ho dokonce využívat i pro své soukromé účely, cítil se po právu důležitější, než jeho kolegové, co se do práce štrachali MHD. Služební auto ale nemusí být vždy jen požehnáním.

Užívání služebního vozu není zadarmo. Pracovník platí 1% z jeho pořizovací hodnoty a samozřejmě pohonné hmoty. Málokdo se ale zajímá, co se děje v okamžiku, kdy dojde k nějaké nehodě. Pokud je služební auto na leasing, mívá hrazené havarijní pojištění. Pokud už je ale auto staršího data, havarijní pojistka není samozřejmostí, a tak může zaměstnavatel způsobenou škodu vymáhat po uživateli.

Tarif Řidič plus

Na tyto situace pamatuje pojištění odpovědnosti zaměstnance, které lze sjednat ve variaci standard, ale i v tarifu „řidič“ a „řidič plus“. Právě tahle nenápadné ujednání dokáže zabránit velkým nepříjemnostem a zachránit vám rodinný rozpočet. Speciální tarif pro řidiče i pro vlastníky služebního vozu platí celosvětově, takže vás chrání v Česku i na služebních cestách v zahraničí.

pojištění odpovědnosti

Limit pojistného plnění v rozmezí 50 – 600.000 Kč si můžete zvolit sami. Výhodou pojistky od ERGO je nízká spoluúčast, maximálně do výše 5000 korun. Ať drcnete blatník, nebo způsobíte totálku, pojistné plnění vám z velké většiny zakryje záda. Pozor, pojistka vám ale nepomůže, pokud bude nehoda způsobena pod vlivem omamných a psychotropních látek, či požitím alkoholu.

Pojištění odpovědnosti

Pojišťovna ERGO myslí na všechny strasti, které vás mohou v zaměstnaneckém poměru potrápit.  Nehoda se může stát každému. S pojištěním ERGO v tom nejste sami. Pojistit si můžete i vám svěřené věci, jako notebook, mobil, technické vybavení a podobně. S pojištěním odpovědnosti ochráníte svou peněženku před následky škod, které způsobíte někomu jinému a museli byste je zaplatit sami.

You may also like...