Nedostatek pracovní síly

Nedostatek pracovní síly dohání podnikatele do úzkých

Nedostatek pracovní síly v České republice je problém, který stále není nijak řešený. Lidé stále odcházejí za lepší prací do zahraničí, protože je zkrátka láká hlavně myšlenka větších peněz, které by jistě v dané společnosti v jiné zemi dostali. Ovšem to, že svému zaměstnavateli řádně zavaří, o tom už nechtějí ani slyšet. Zaměstnavatelé se proto snažili přidat, ale pro řadu zaměstnanců to bohužel i tak bylo málo. Krize v pracovní síle se navíc stále prohlubuje, protože se schopnými zaměstnanci se opravdu nepřetrhl pytel. Ovšem je nutné poznamenat, že se zase nezaměstnanost snížila, a to především díky hezkému počasí, protože se opět mohlo rozjet sezonní podnikání.

Řada podnikatelů je však opravdu v úzkých, protože nedostatek pracovní síly dohání řadu společností ke krachu. Je totiž výrazně narušen běžný chod podniku a mnoho podnikatelů si nemůže dovolit udržovat své zisky tak vysoko s malým počtem pracovníků. Polovina firem v Česku se tak rozhodla přistoupit k razantnímu kroku. Rozhodli se totiž zavést roboty do svých společností.

Roboti pomůžou ke stálému chodu podniku

Jelikož je zaměstnanců opravdu málo a podniky si nemohou dovolit dále snižovat svůj chod, protože už by přišly opravdu na mizinu, je nutné, aby se udělala radikální opatření. Opravdu polovina firem v Česku během letošního roku zavede do své výroby schopné roboty, kteří pomohou udržet firmu alespoň ve stávajícím chodu. Zaměstnanci totiž jen tak z nebe nespadnou, proto pokud chce podnik stále fungovat a ještě relativně prosperovat, musí se rozhodnout investovat přesně do takových vymožeností.

Vloni se však do tohoto posunu nechtělo dát skoro žádné procento firem, nyní se však bohužel názor zcela změnil. Loni investovalo pouze devětačtyřicet procent do robotů, v současné době se rovná už o skoro sto procent firem na trhu.

You may also like...