pojištění

Proč je vlastně nutné se pojistit?

Stavíte si nový dům? Nezapomeňte potom na pojištění! To je zapotřebí vždy a v jakékoli situaci, nejen u vašeho příbytku. Měli byste vždy počítat s různými nepříjemnými a neočekávanými skutečnostmi, které můžou přijít denně. Obvykle nebývají uspořeny sta tisíce na účtech, aby pokryla škody po požáru nebo opravu domácností po záplavách.

Pojištění domu je důležité zejména proto, že počasí si opravdu dělá, co chce. Proměnlivost počasí je tak častá a rychlá, že mnohdy ani nestíháme mrknout okem. Z plus dvaceti stupňů najednou může být mínus pět. Z jasného rána se může během odpoledne proměnit den v chladný deštivý. Nikdo, ani meteorologové, nedokážou přesně odhadnout, jak se správně a nejlépe obléci na následující odpoledne. Jelikož je příroda opravdu nevyzpytatelná, je zapotřebí se proti ní pojistit. Tuhé mrazy přeci můžou zničit vaši střechu. Chtěli jste ji opravit už před zimou, ale kvůli náhlé změně teplot jste nestihli práci dokončit včas. Proto právě střecha selhala. Dále se mohou vyskytnout nečekané potopy. To je problém převážně u těch z vás, kdo bydlí u nějakého rybníku či potoku. Hladina se může kdykoliv zvednout a váš sklep (mnohdy nejen on) může být zatopen během několika minut. Škody, které následně uvidíte, vás dovedou k pláči. Svou domácnost je nutné si také pojistit proti požárům. Nejednou se stalo, že mladí nezkušení a nudící se žháři podpálili okolní stavení. Taky může selhat jakýkoliv spotřebič či samotné vodiče u vás doma.

Pojistit se ale můžete i pro autonehody. Ty jsou také na denním pořádku. S dobrým pojištěním vypořádáte nejen své škody, ale také škody vašeho protivníka, kterému jste bohužel z důvodu nedobrzdění narazili zadní část automobilu. Pokud se jedná o vážné dopravní nehody i s úrazy, jste rádi, že nějaké to pojištění máte.

Nejlepší pojistkou je ale tzv. pojistka na blbost. Jelikož se jedná o pojistku v situaci, kdy zákon schválnosti mávne svým kouzelným proutkem, zachrání vás před možnými (často nemalými) pokutami nebo jinými konflikty.

Jestliže jste se dosud nikde nepojistili, udělejte to nejlépe ihned.

You may also like...