půjčky

Proč si lidé půjčují?

Převážně po Vánocích naše peněženky trpí anorexií. Opět jsme se v otázce vánočních dárků utrhli ze řetězu a nakoupili vše, co nám přišlo pod ruku. Jelikož jsme Češi, není se ani čemu divit. Určitě jsme nakupovali dva dny před Štědrým dnem. Obchodní domy pukaly ve švech, protože takový nával lidí opravdu nečekaly. Lidé se tlačili v dlouhých nekonečných frontách, aby koupili své oblíbené mamince něco krásného do šperkovnice. Seznam, jenž obsahoval přání k Vánocům o těch nejbližších, jste mohli hned vyhodit, protože dané věci už v obchodech nebyly k sehnání. Byly holt vyprodané.

Jelikož Vánoce v sobě nesou i svátky odpočinku, klidu a jídla, není se čemu divit, že jste hodně nakupovali i v oblasti potravin. Dostatek ovoce a zeleniny byl na denním pořádku. Také jste museli nakoupit spoustu produktů pro pečení cukroví, dále také něco na stůl, jelikož návštěvy chodily opravdu hojně. Vaše peněženka to holt nenesla dobře.

Hůř ale nese lednové proplácení všech účtů za elektřinu, plyn, vodu, popelnice, wifi připojení nebo satelit. Na to jsme během vánočních svátků nepomýšleli a je to špatně. Právě nedostatek financí a blížící se splátky nutí lidi k tomu, aby si půjčili, a to buď od bank, nebo od nebankovních institucí. Jenže takové půjčky nás můžou zahnat opravdu do úskalí. Je zapotřebí dbát na smluvní podmínky a pořádně si je pročíst. Následné konflikty s takovými institucemi potom nejsou zrovna příjemné.

Nejlepší situaci ale je, pokud si vážně alespoň trošku šetříte. Takové chvíle potom nemusí vůbec nastat. U každého člověka se doporučuje mít bokem alespoň dvacet tisíc korun. To totiž dostatečně pokryje různé nepříjemné okamžiky, do nichž se každý z nás může dostat. Obtěžovat poté rodinu za nic nestojí, dbejte proto nato, abyste si vždy alespoň nějakou tu korunu dávali stranou. Náhoda je špatná chvilka. Myslet ekonomicky se v dnešní době opravdu vyplatí.

You may also like...