Co se svými penězi bohatí nikdy nedělají?

Co se svými penězi bohatí nikdy nedělají?

Mezi námi se najde velké množství lidí, které se chce stát bohatým. Zkrátka jsou mezi námi lidé, kteří neprahnou po ničem jiném než po bohatství a úspěchu. Ovšem bohatství a úspěch není nic, co by padalo z nebe. Pokud se chce člověk úspěšným a bohatým stát, musí se svými penězi umět nakládat a musí je umět krotit. To je totiž základní vlastnost každého úspěšného jedince. Možná si říkáte, že bohatí lidé se svými penězi neumí dobře nakládat, ale to je samozřejmě omyl. Kdyby se svými penězi neuměli dobře nakládat, nebyli by tam, kde jsou teď.  

Prozraďme si několik věcí, které bohatí lidé se svými penězi nikdy nedělají. Právě tyto věci nám ukážou, že bohatí ke svým penězům přistupují moudře a zodpovědně, bohužel v tom ostatní, méně úspěšní lidé mají značné mezery.  

Nenechávají ležet peníze v bance 

Úspěšní moc dobře vědí, že když nechají peníze ležet v bance, je to to samé, jako kdyby je nechali v matraci nebo v nočním stolku. V bance, i když peníze leží na spořícím účtu, se peníze nedočkají prakticky žádného zhodnocení nebo jen minimálního zhodnocení. Úspěšní vědí, že potřebují zajistit, aby jejich peníze pracovaly pro ně. A to zajistí jen tak, že je budou investovat. Samozřejmě vědí, že nemohou investovat naprosto všechno. Investují se zásadně jen volné peněžní prostředky.  

Nesází vše na jednu kartu 

Je velkou chybou sázet jenom na jednu kartu. Bohatí lidé se nespoléhají na jednu věc, o tom ostatně svědčí třeba i jejich investiční portfolio, které se skládá například z peer to peer půjček, dluhopisů, nemovitostí, kryptoměn a navíc také z akciových indexů. Podobně přistupují k věcem i v jiných aspektech života.  

Neutrácí za poplatky nebo úroky 

Bohatí a úspěšní lidé jsou si moc dobře vědomí toho, jak jsou peníze důležité a jak těžce na ně dřeli. Nechtějí proto své peníze vyhazovat oknem, proto neutrácí za nesmyslné úroky z prodlení nebo za jiné podobné sankce a poplatky.  

You may also like...