Jaké věci nedělat, když jste zrovna v práci?
Z důvodu panující koronavirové krize si každý člověk chce udržet své stávající zaměstnání. Mezi námi se nachází opravdu velké množství těch, kteří práci ztratili nebo kteří jsou nuceni zůstat doma. Právě tito lidé by dali cokoli za to, aby mohli jít znovu do práce. Pokud stále máte to štěstí a pokud stále můžete pracovat, nedělejte v práci několik věcí, kvůli kterým byste mohli zaměstnání ztratit.
Každý člověk, který nastoupí do práce, musí počítat s tím, že je nutné dodržovat několik nepsaných pravidel etikety. Pokud dojde k jejich porušení, může člověk přijít rázem i o práci. Abyste se vyhnuli případné ztrátě zaměstnání, prozraďme si, co raději v práci nedělat či co do zaměstnání zkrátka nepatří.
Neřešte na pracovišti soukromé problémy
Každý člověk se musí naučit rozlišovat osobní a pracovní život. Stejně jako do osobního života by se neměla plést práce, do profesního života se zase nemají tahat osobní problémy. I když se zkrátka nacházíte v obtížné rodinné situaci, i když jste se možná zrovna rozešli s vaší spřízněnou duší, přesto byste se neměli nechat unést a neměli byste své osobní věci na pracovišti řešit. Mohlo by to spíše uškodit než vám pomoct.
Nikdy si nehledejte v práci novou práci
Pokud prahnete po novém zaměstnání, hledejte si ji v pohodlí domova, nikoli na počítačích v zaměstnání. V zaměstnání je všechno monitorováno. Pokud si budete v zaměstnání hledat novou práci, jako kdybyste to dělali přímo před vaším šéfem. Už vůbec neberte telefonáty týkající se nové pozice, neřešte v práci žádné podrobnosti týkající se nového zaměstnání. Dokonce o tom raději neříkejte ani svým kolegům. To by se také nemuselo vyplatit.
Netravte hodiny na sociálních sítích
V práci zkrátka nejste placení za to, abyste projížděli sociální sítě. Na to máte polední pauzy nebo to můžete dělat v pohodlí domova. Samozřejmě výjimku tvoří lidé, kteří se živí sociálními sítěmi, tudíž výjimku mají udělenou marketéři a podobní.