Rady, které nám vloni udělili miliardáři a kterých je dobré se držet

Rady, které nám vloni udělili miliardáři a kterých je dobré se držet

V současné době se na světě vyskytuje více jak dva a půl tisíce dolarových miliardářů. Kdo by se nechtěl dostat mezi ně? Pro někoho je to obrovské číslo, pro jiné je to jen zlomek. Pokud bychom si to převedli na celkovou populaci, nejedná se skutečně o velké číslo, i když “tisíce” znějí opravdu velice. I když to někdy tak nevypadá, tak se i miliardáři snaží o to, aby na světě bylo miliardářů vícero. A tak dávají ostatním rady, kterých by se měli držet, aby se stali tím, kým by chtěli být.  

Pojďme si zmínit několik rad, které udělili v loňském roce miliardáři nám, běžným smrtelníkům, abychom se alespoň trochu přiblížili svým bohatstvím k jejich obrovskému jmění.  

Investujte do sebe, tvrdí Warren Buffet 

Podle Warrena Buffeta bychom měli investovat do sebe. Podle největšího investora všech dob je opravdu nejlepší, když budeme peníze, které máme, investovat do sebe. Je to podle něj ta nejlepší investice, jakou můžeme udělat. Můžete si například zajít na kurz, kde se naučíte lépe komunikovat, můžete se začít učit nový jazyk. Je mnoho možností, jak do sebe investovat a jak se zlepšit v tom, kým jsme.  

Podle Jeffa Bezose bychom měli měnit své názory 

Nejbohatší člověk světa Jeff Bezos je zastánce názoru, že ten, kdo nemění své názory, je hlupák. Během svého podnikání se zmiňovaný nejbohatší muž planety naučil tomu, že je naprosto zásadní a naprosto v pořádku být otevřený a měnit své názory. Kdyby se tomuto nenaučil, pravděpodobně by jeho jmění nedosahovalo takových rozměrů, jakých dosahuje.  

Obklopte se správnými lidmi, říká Bill Gates 

Když se budete přátelit se slepicemi, budete kokodákat u zemi. Pokud se budete přátelit s orly, budete létat vysoko. To je jednoduchá životní filozofie, kterou zastává i Bill Gates, jenž se dlouhou dobu držel na první příčce v žebříčku nejbohatších lidí světa. 

You may also like...