Na východě Čech roste japonský závod, staví ho skupina DRFG

V březnu loňského roku se začalo pracovat na výstavbě výrobního závodu společnosti Cataler. Jedná se tak o první závod této japonské firmy na evropské půdě. Stavba se nachází v Týništi nad Orlicí. Projekt je zaměřený na výrobu a distribuci katalyzátorů. Výstavbu zaštítila realitní divize brněnské investiční skupiny DRFG Davida Rusňáka. Dovolit si to může zejména proto, že má vybudované velmi silné zázemí v rámci developerských projektů, a proto se nechce omezovat pouze na správu již existujících objektů. 

Nově vzniklá hala má rozlohu čtyř fotbalových hřišť! Pro ty, co mají rádi přesné údaje, je to plocha větší než 22 tisíc metrů čtverečních. V prostoru výrobní haly se v současné době instalují ty nejdůležitější výrobní technologie, bez kterých se závod neobejde a výroba by nemohla započít.  Kolaudace objektu, a právě start celé výroby je plánovaný na letošní jarní období.

Cataler Corporation se pohybuje na trhu už přes padesát let a zaměstnává více než dvě tisícovky lidí. Najdete ji celkem na třech kontinentech. Rozhodujícím faktorem pro otevření závodu právě v Týništi nad Orlicí byla situace spojená se zaměstnaností. V tomto regionu totiž není příliš mnoho pracovních příležitostí. Práci by měla dostat stovka místních obyvatel. Náplní jejich práce bude výroba a následná distribuce katalyzátorů do spalovacích motorů.

DRFG Davida Rusňáka je úspěšná na poli investic ve fondech a dluhopisech, dává možnost investovat i svým klientům

Do portfolia skupiny DRFG Davida Rusňáka patří například architektonická firma A PLUS. Je to právě ona, která zajišťuje stavební dozor i veškerou výstavbu halového objektu. Skupina DRFG se mimo jiné věnuje také finančním a telekomunikačním aktivitám.


Finanční divize brněnské skupiny DRFG umožňuje klientům investovat do dluhopisů, stejně tak do nemovitostního fondu pod značkou CZECH FUND.

You may also like...